Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 09:19
 
Samsun Hava Durumu 26 Aralık Çarşamba
Meteorolojinin hava durumu tahminlerine göre bugün.
SAMSUN HABER Haberi
Samsun Hava Durumu 26 Aralık Çarşamba

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı, bölgenin iç kesimlerinde ise kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların sabah saatlerinde Ordu ve Tokat çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve yüksek kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 6 ila 10 derece civarında azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kıyı kesimlerde batı ve kuzeybatıdan , iç kesimlerde ise kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI: Kar yağışının öğle saatlerine kadar Ordu'nun iç ve yüksek kesimleri ile Tokat çevrelerinde yer yer kuvvetli (7- 15 cm, yüksek kesimlerde yer yer 20 cm üzeri) olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, kuvvetli buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. BUZLANMA ve DON UYARISI: Bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Samsun, Hava, Durumu, 26, Aralık, Çarşamba,
Yorumlar
Haber Yazılımı