Haber Detayı
25 Aralık 2018 - Salı 10:28
 
Samsun Hava Durumu 25 Aralık Salı
Meteorolojinin hava durumu tahminlerine göre bugün.
SAMSUN HABER Haberi
Samsun Hava Durumu 25 Aralık Salı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Kastamonu, Sinop, öğle saatlerinden itibaren Samsun, Amasya, Çorum ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur , iç kesimlerde. yağışların Sinop ve Kastamonu'nun iç kesimleri, Samsun, Ordu, Tokat, Amasya ve Çorum çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: 6 ila 8 derece civarında azalacağı, tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Ordu ve Samsun, Tokat çevreleri ile Sinop'un batı kıylarında yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklenen rüzgarın, Kastamonu ve Sinop çevrelerinden başlayarak zamanla bölge genelinde batı ve kuzeybatıdan hafif yer yer orta kuvvette, kıyı kesimlerde ise yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; 25.12.2018 Salı günü öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'de başlayacak yağışların, kuvvetli yağmura (21-50 mm), akşam saatlerinden sonra Çorum, Amasya, Tokat ile Ordu ve Samsun’un iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli kar yağışına (7- 15 cm, yüksek kesimlerde yer yer 20 cm üzeri) dönüşmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, kuvvetli buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR ve YER YER FIRTINA UYARISI:Genellikle güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Ordu, Tokat ve Samsun çevreleri ile Sinop'un batı kıylarında yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklenen rüzgarın, Kastamonu ve Sinop çevrelerinden başlayarak zamanla bölge genelinde batı ve kuzeybatıdan hafif yer yer orta kuvvette, kıyı kesimlerde ise yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.beklendiğinden başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Samsun, Hava, Durumu, 25, Aralık, Salı,
Yorumlar
Haber Yazılımı