Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 09:01
 
Samsun Hava Durumu 15 Ocak Salı
Meteorolojinin hava durumu tahminlerine göre bugün.
SAMSUN HABER Haberi
Samsun Hava Durumu 15 Ocak Salı

Yapmış olduğumuz son değerlendirmelere göre Bölgemiz genelinde havanın çok bulutlu,sabah saatlerinde Çorum çevrelerinin, öğle saatlerinden itibaren ise bölge genelinin yağışlı geçeceği beklenmektedir.Yağışların öğle saatlerinde genel olarak yağmur, Kastamonu'nun iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde, akşam saatlerinden sonra ise kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin edilmektedir. Beklenen yağışların Kastamonu çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinde akşam saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: 2 ila 4 derece dolayında artması beklenmektedir.

RÜZGAR: Genel olarak güneybatılı (Lodos) yönlerden, öğle saatlerinden sonra Kastamonu, Sinop, Çorum çevreleri ile Samsun'un batı kesimlerinde kuzey kuzeybatılı yönlerden orta kuvvette, zamanla kuvvetli (40-60 km/sa) yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Bölgemiz genelinde rüzgarın güneybatılı(Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) yer yer fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI:Akşam saatlerinden itibaren Kastamonu ve Sinop’un iç kesimlerinde kuvvetli (10-20 cm), yüksek kesimlerinde yer yer yoğun (20 cm üzeri) kar yağışı bekleniyor. Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Samsun, Hava, Durumu, 15, Ocak, Salı,
Yorumlar
Haber Yazılımı