Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 15:57
 
Samsun emniyeti, yılbaşında sahte içki için teyakkuzda
Tüm dünya 2018’e veda etmeye hazırlanırken, yılbaşı eğlencileri için fırsatçılar da gözlerini açtı. Sahte içki üretimi ve satışı için Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’nden çalışma başlatılırken, Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, piyasada fırsatçı firmalar tarafından kalitesiz ve sahte ürünlerin paket halinde tüketiciye sunulacağına dikkati çekip, bilinçli olunması yönünde çağrı yaptı.
SAMSUN HABER Haberi
Samsun emniyeti, yılbaşında sahte içki için teyakkuzda

Yılbaşı kutlamaları için hazırlıkların yapıldığı son günlerde, fırsatçıların piyasaya inmesinin an meselesi olduğu kaydedildi. Her yıl hazırlanan yılbaşı paketlerine, fırsatçı firmalar tarafından kalitesiz ve sahte ürünlerin eklendiği belirtildi. Samsun’da, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşların güvenliği için piyasaya sürülmeye hazır bandrolsüz alkollü içecekler için çalışma başlatıldığı öğrenildi. Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, tüketicilere yılbaşı eğlenceleri için alacakları paketlere dikkat etmelerini söyledi. Başkan Yaktı, şişirilmiş paket uyarısı yaptı.

EMNİYET TEYAKKUZDA OLACAK

Her özel günde özellikle sahte üretim ve bandrolsüz içki için özel ekiplerle, fırsatçılara göz açtırmayan İl Emniyet Müdürlüğü’nün, 31 Ocak 2018 gecesi de teyakkuzda olacağı belirtildi.

TÜKODER’DEN ŞİŞİRİLMİŞ PAKET UYARISI

TÜKODER Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, ürünlerin ucuz olmasına kanılmaması uyarısında bulunarak, "Paketlenmiş ürünlerin hiç birinisini almalarını önermiyoruz. Kesinlikle alacakları ürünleri az ve öz alsınlar. Sağlıklı ürün almaya dikkat etsinler. Şişirilmiş paketleri almasınlar. ‘Ucuz’ olmasına kanmasınlar.

Yılbaşı gecesini kimse hastanede geçirmek istemez. Kendi kendilerini zehirlemek gibi bir durum söz konusu. Yılbaşında eğlenmek ve dinlenmek herkesin hakkıdır, ancak sahte ürünlere karşı dikkatli olunması gerekiyor” diye konuştu.
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Samsun, emniyeti,, yılbaşında, sahte, içki, için, teyakkuzda,
Yorumlar
Haber Yazılımı