Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 19:20
 
Samsun'da sürücülere kış uyarısı
Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TTKÖD) Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran’dan sürücülere kışlık bakım uyarısı geldi. 1 Aralık tarihinde başlayacak kışlık lastik takma zorunluğunu hatırlatan Kavuran, sürücülere eksik araç avadanlıklarını tamamlanmaları yönünde uyaarılarda bulundu.
SAMSUN HABER Haberi
Samsun'da sürücülere kış uyarısı

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TTKÖD) Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, trafik kazalarının yaşamaması için araç bakımlarının mutlaka yaptırılması gerektiğini söyledi.

Dursun Kavuran, “Her yıl kış aylarında ne yazık ki, bakımsız araçlar nedeniyle ciddi trafik kazaları yaşanmaktadır. Bu kazalar maddi hasarın yanı sıra maalesef ölümcül de olabilmektedir. Havaların soğuması, kar ve yağışların artması, don ve buzlanmalar, karlı ve kaygan yollar kazaların artmasına neden olmaktadır.

Bu bağlamda, tüm araç sahiplerinin kesinlikle araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmış olması gerekmektedir. Bilindiği üzere 1 Aralık tarihinde kışlık lastik takma zorunluluğu gündeme gelecektir.

Bu tarih yaklaşmaktadır. Sürücülerimizin kış lastiklerini taktırmaları, araçlarının antifrizlerini tamamlaması, akü ve elektrik donanımlarının yanı sıra zincir, takoz, çekme halatı, ilk yardım çantası ve yangın söndürücü gibi avadanlıkları bulundurmaları şarttır.

Bu hususlar bir insanın hayatını dahi kurtaracak derecede önemlidir. Trafikte seyreden tüm sürücülerin, hem kendi hem de karşı taraftaki diğer sürücülerin, hayatlarını düşünerek hareket etmeleri gerekmektedir.

Bu kurallara uyulup dikkatli olunduğunda, yaşanacak kazaların minimize olarak engellenmemesi içten değildir” dedi.
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Samsun'da, sürücülere, kış, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı