Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 11:14
 
SAMSUN’DA SİYASET ISINIYOR HALK KARARSIZ
Samsun'da vatandaşlara “Yerel seçimlerde partiye göre mi yoksa adaya göre mi oy kullanırsınız” şeklinde sorduk.
ÖZEL HABER Haberi
SAMSUN’DA SİYASET ISINIYOR HALK KARARSIZ

Vatandaş neye göre oy veriyor?

Parti mi? Şahıs mı?

Samsunajans olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Partilerin adayları henüz kesinleşmese de Samsun'da ismi geçen adaylar yavaş yavaş konuşulmaya, hatta faaliyetlere geçti bile diyebiliriz.

Bizde seçim trafiği başlamışken Samsun'lu vatandaşlara “Yerel seçimlerde partiye göre mi yoksa adaya göre mi oy kullanırsınız” şeklinde sorduk. Aldığımız cevaplara bakacak olursak aday veya partiye göre kullanılacak oylarda denge mevcut diyebiliriz.

RAMAZAN ALKANBELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLABİLİRİM

Adaya göre düşünüyorum. Parti ikinci planda olmalı diye düşünüyorum. Belki kendim de bağımsız belediye başkan adayı olabilirim. Siyasi partilerin belediye seçimlerinde bir faktörü olmaması gerekiyor. Çünkü belediye başkanı olacak kişiler partiye değil halka ve şehrine hizmet edecekler. Belediye başkanı birileri tarafından yönetilmemeli. İstediğini yapmalı.

UFUK DİNÇEL

SEMPATİ DUYDUĞUM PARTİYE GÖRE…

Ben genelde partiye göre oy veriyorum. Sempati duyduğum partinin adayı daha mantıklı, cazip ve uygun geliyor. Çünkü yerel seçimlerde her ne kadar kişi bağımsız yönetmeli diye düşünsek de bir partiye bağlı olduğunda onun yapısına, fikirlerine göre yönetiyorlar. Bu yüzden bende yerel seçimlerde sempati duyduğum partiye göre oy atacağım.

ONUR ÖNERKİM OLURSA OLSUN PARTİYE GÖRE

Partiye göre oy vereceğim. Tercihim bu yönde. Partimi seviyorum. Bu zamana kadar da hep memnun kaldım. Savunduğum partiyi çok sevdiğimden ötürü kim aday olursa olsun partiye göre oy kullanacağım.

KEMAL DUYAKPARTİYE DEĞİL HALKA HİZMET EDECEKLER

Adaya göre oy kullanacağım. Parti görüşlerinin önemli olmadığını düşünüyorum. Adaylar, partiye göre değil halka göre hizmet edecekler. Bu yüzden yerel seçimlerde partiyi değil adayı değerlendirip oy kullanacağım.

MEVLÜDE KAYAGÖRÜŞ ÖNEMLİ OLMAMALI

Adaya göre oy atacağım. Çünkü hizmet çok önemli. Adaylar neler yapacak yapmayacak, yapabilir mi, gibi soruların üstesinden gelebilen kişiler olmalıdır. Bizlerinde oy kullanırken bunları değerlendirmemiz gerekiyor. Partiyi değerlendirmek yerine, adayın, başkan olacak kişinin memleketi için neler yapabileceğini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Yerel seçimlerde görüş önemli olmamalı diye düşünüyorum.

ZEYNEP KÖSEBen partiye göre oy vereceğim. Milliyetçi Hareket Partisi kimi aday gösterirse oyum onadır.

İSMET DENİZAKP’YE İNAT PARTİYE GÖRE VERECEĞİM

AK Partiye inat partiye göre oy vereceğim. Parti, başkanın arkasında ne kadar çok güçlüyse o kadar çok iş yapar, Güçlü dediğimde hükümetin partisinden bahsetmiyorum. Onlar çok güçlü ama yaptıkları bir şey yok. Memleketin hali belli. Şu an da önümüzdeki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi aday gösterirse o adaya vereceğim. Çünkü artık AK Parti hükümetinden bıktık. Söyledikleri her şey yalan. Görüyoruz çünkü memleket öyle, işsizlik öyle, gençlerin durumu öyle, emekliler öyle, yani saymakla bitmeyecek kadar memleketin durumu çukura doğru gidiyor. Bu yüzden AK Parti ve HDP harici başka partilerden kim çıkarsa çıksın ona veririm. Kazanıp kazanamayacağı da önemli değil. Çünkü daha önce ben bunlara çok oy kullandım. Hem de bunlarla birlikte çalıştım, yürüdüm. Fakat böyle bir rezillik olamaz. Ülkeyi ne hale getirdiler. Bir daha asla oy kullanmam AK Parti’ye. Bu memleket bu kadar zulmü, bu kadar haksızlığı, işsizliği, hak ediyor mu. Fabrikalar kapandı esnaf cayır cayır iflas etti. Açıkçası herkesin durumu kötü. Bu yüzden ben bunlara bir daha oy vermem. Vermemeleri için eşime dostuma tanıdıklarıma da aktarıyorum. Artık yeter demeliyiz. O yüzden gelecek seçimde hep beraber CHP’nin adayına vereceğiz.

RIFKI KARAKAŞHÜKÜMETİN YALANLARINDAN BIKTIK

Partiye göre oy vereceğim. Çünkü şu an ki hükümetin yalanlarından bıktık. Hizmet hizmet diyorlar ortada hizmet göremiyoruz. İşsizlik almış başını gidiyor. En basit örnek, bulunduğumuz park pislikten geçilmiyor. Resmen kümese dönmüş bir halde. Yıllardır Bafra’nın suyu zehir gibi içilmiyor. Çetinkaya köprüsünün durumu belli, ne bir ışıklandırması var, ne bir bakımı var. Sedde projesi yılların projesi fakat ancak başlandı. Daha birçok şey var lakin icraat yok. Bu yüzden partiye göre atacağım.

AYHAN ÖZGANKİŞİYE GÖRE

Kişiye göre. Belediyeler de yönetimi partiler yapmıyor. Bu yüzden kişiye göre vereceğim. Aynı şekilde genel seçimlerde de parti başkanına göre, yani kişiye göre oy verirdim.

HASAN GÜVENPARTİ DEĞİL ADAY ÖNEMLİ

Adaya göre veririm. Çünkü memleketi için çalışacak biri olmalı. Partiye göre verilmez. Parti iyidir fakat yönetimdeki kişi iyi değildir. Bu dengeyi bozar. O yüzden belediye seçimlerinde parti değil adayı değerlendirip oy atılmalı. Bafra’ya kim hizmet yapacaksa bende ona vereceğim.

Röportaj Haber: Elif SEKMEN – Onurcan SADIKOĞLU
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: SAMSUN’DA, SİYASET, ISINIYOR, HALK, KARARSIZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı