Haber Detayı
02 Ocak 2019 - Çarşamba 12:08
 
SAMSUN’DA ÖĞRENCİNİN SERVİS EZİYETİ
SAMSUN HABER Haberi
SAMSUN’DA ÖĞRENCİNİN SERVİS EZİYETİ

Samsun'un İlkadım ilçesi Çay mahallesinde okula giden öğrenci, Okul servisi evinden almadığı için her sabah 6.30'da 500 metre yol yürüyüp servisi bekliyor.

Konu ile alakalı açıklama yapan Öğrencinin Velisi Gamze Fidan KOL "Yaklaşık 2 yıldır Samsun'da yaşıyoruz. Kirada olduğum evden kendi evime geçmemle birlikte sıkıntılar başladı. Çocuğum Arıburnu ilkokuluna gidiyor öğretmenimizden memnun olduğumuz için ve çocuğun psikolojik olarak farklı bir ortama adapte sorunu yaşayacağı için okul değişikliği istemedim.

Fakat, ciddi bir servis sıkıntısı yaşıyoruz. Cimer, Milli Eğitim, Belediye, Esnaf ve Sanatkarlar, Türkiye otomobilciler ve Şoförler Federasyonu ve hatta Ulaştırma Bakanlığına bile dilekçeler yazdım.

Okul istihakı 700 metre inisiyatifle 2 km ye kadar artırılabilen sınır bizim için uygun görülmedi. Çay Mah. tokilere giriş için stadyum kavşağının oradan dönülmesi birden fazla okul servisi çekilmesi zamanı elverişli kullanmalarını engelliyormuş ve 1 öğrenciden gelecek olan paranın diğer öğrencilerden gelecek olan meblanın yanında önemsiz olduğu gerekçesiyle görmezden gelindik.

7.40 ta ders zili çalıyor, biz 6.30 da evden çıkıyoruz 500 metre yol yürüyoruz ve 7.00 de servis geliyor kalan mesafe 1 km bekleme alanında hiçbir korunaklı alan olmadığı için pastaneye girip günlük hiç yoktan 5 tl ekstra harcama yapılıyor.

Durmaksızın 3.5 aydır yaptığım başvurular sonucu okul müdürünün çözüm bulması gerektiği söylenildi, talimat verildi. Okul Müdürümüz zamanını boşa harcadığımı, egoist davrandığımı, kendimi sıkıp araç almamın çözüm olabileceğini söylediler.

Bu konuda artık başka girişim yapmamamı yada çocuğu yakın bir okula almamı söylediler. Öğretmenimizden memnun olduğumu çocuğun dikkat dağınıklığı tedavisi gördüğünü ve öğretmenimizin yaklaşımı sayesinde başarılı olduğunu başka bir okula hazır olmadığını ifade ettim. Müdürümüz konuyu direk servise yöneltti serviste ismi böyle bir konuda geçtiği için çocuğun kaydını sildi.

Okul yönetimi ve servis yetkilileri girişimimi sonlandırırsam eskisi gibi devam edebileceğimizi söylediler. kabul etmedik. Artık ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz hiçbir kurum el uzatmıyor. Bizim mağduriyetimiz onların aciziyeti oldu. Belki medya vasıtasıyla sesimizi duyurabileceğimizi düşündüm." dedi.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: SAMSUN’DA, ÖĞRENCİNİN, SERVİS, EZİYETİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı