Haber Detayı
18 Aralık 2018 - Salı 12:40
 
Samsun'da bin 919 selvi tohumu ekildi
SAMSUN İlkadım Atatürk Ortaokulu öğrencileri 2019 yılında ‘1919 Tohumdan Fidana’ projesi kapsamında selvi tohumu ekti.
SAMSUN HABER Haberi
Samsun'da bin 919 selvi tohumu ekildi

İlkadım Atatürk Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencileri TEMA Vakfı Samsun İl Temsilciliğinin düzenlediği ‘1919 Tohumdan Fidana’ projesine destek vermek amacıyla öğrenciler saksıya selvi tohumu ekti.

Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinliğe yaklaşık 350 öğrenci katıldı. Etkinlikte TEMA Vakfı Samsun İl Temsilcisi Leman Özay, TEMA Vakfı'nın yaptığı çalışmaları anlatan bir sunum yaptı.

Sunumun ardından Atatürk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Emine Başer'in yönetiminde öğrencilerin hazırlığı ‘Meşe Palamudu’ gösterisi büyük ilgi gördü. Daha sonra öğrenciler selvi tohumlarını getirdikleri saksıya ektiler.

Etkinlik hakkında bilgi veren Okul Müdürü Rasim Nerse "Öğrencilerimize çevre bilinci kazandırmak, doğa sevgisi aşılamak ve sorumluluk duygularını geliştirmek amacıyla yapılan bu etkinliği fazlasıyla önemsiyoruz.

2019 yılında ‘1919 Tohumdan Fidana’ 100’üncü Yıl Kurtuluş Ormanında bizim de fidanlarımız olsun, öğrencilerimiz ağaç sevgisiyle, çevre bilinciyle büyüsün ve bu bilinçte nesiller yetişsin istiyoruz” dedi.
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Samsun'da, bin, 919, selvi, tohumu, ekildi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun'da bin 919 selvi tohumu ekildi
Samsun'da bin 919 selvi tohumu ekildi
Samsun'da bin 919 selvi tohumu ekildi
Yorumlar
Haber Yazılımı