Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 14:41
 
Şahin'den OMÜ'ye ziyaret
OMÜ yönetimini ve OMÜ 55'inci Yıl Koleji'ni ziyaret eden Cukmhur İttifakı'nın Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Atakum, bir bilim ve eğitim şehridir" dedi.
SAMSUN HABER Haberi
Şahin'den OMÜ'ye ziyaret

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, kurum ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) yönetimi, ardından da OMÜ 55'inci Yıl Koleji'ni de ziyaret eden Zihni Şahin, "Bir bilim ve eğitim şehri olan Atakum'u her alanda çok daha ileriye taşımak için yola koyulduk" dedi.

OMÜ'SÜYLE, TEKNOPARK'IYLA, TEMATİK LİSELERİYLE...
Başkan Zihni Şahin, beraberinde AK Parti Atakum İlçe Başkanı Haluk Köksoy ile birlikte kurum ziyaretleri kapsamında OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, rektör yardımcıları ve daire başkanları ile bir araya geldi. Başkan Şahin, yaptığı açıklamada, Atakum'un 'bilim ve eğitim' şehri olduğuna dikkati çekti. Şahin, "Atakum, okulları, sanat ve spor ağırlıklı tematik liseleri, üniversitesi, teknoloji geliştirme merkezleri ve teknoparklarıyla bir bilim ve eğitim şehridir. İşte böylesine önemli bir kenti geleceğe daha emin adımlarla taşıyabilmek için yola koyulduk" diye konuştu.

'SİYASİ GÖRÜŞÜ, HAYAT TARZI NE OLURSA OLSUN...'
Yaptığı seçim çalışmaları ve seçilmesi halinde yapacaklarıyla ilgili olarak Rektör Sait Bilgiç ve diğer OMÜ yöneticilerini bilgilendiren Zihni Şahin, "Siyasi görüşü ve hayat tarzı ne olursa olsun bütün hemşerilerimiz belediye yönetiminde söz sahibi olacak. İstişare kültürünü Atakum'da hakim kılacağız.

Belediye faaliyetlerinde muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, üniversitelerimiz, eğitim camiamız, kadınlarımız, gençlerimiz, esnafımız, kısacası tüm hemşerilerimiz ve diğer kamu kurumlarıyla uyum, istişare ve koordinasyon içinde olacağız. Büyükşehir Belediyesi ve hükümetimizle işbirliğine açık bir yönetim anlayışını benimseyeceğiz. Yönetimde şeffaflık ve ortak akıldan asla taviz vermeyeceğiz. Kısacası tüm değerleriyle Atakumumuzu birlikte yöneteceğiz" dedi.

OMÜ 55'İNCİ YIL KOLEJİ'NDE SEVGİ GÖSTERİSİ
Başkan Zihni Şahin, ardoından, OMÜ bünyesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren 55'inci Yıl Koleji'ni ziyaret etti. Kolej yönetimi tarafından karşılanan Başkan Zihni Şahin, daha sonra öğrencilerle bir araya geldi.

Başkan Şahin, öğrencilerin yakın ilgisine onlara sevgi gösterisinde bulunarak karşılık verdi. Şahin, öğrencilere, "Tüm çabamız sizlere iyi bir gelecek sunmak için. Yeter ki sizler çok okuyun, eğitim öğretimden asla geri kalmayın" diye seslendi.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Şahin'den, OMÜ'ye, ziyaret,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Şahin'den OMÜ'ye ziyaret
Şahin'den OMÜ'ye ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı