Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 09:48
 
ÖRS: EĞİTİMDE FARKINDALIK İÇİN UĞRAŞIYORUZ
Her alanda hizmet veren Türk Kızılay’ı farkındalık yaparak Canik İlçesindeki Emrullah Efendi Ortaokulunda okuyan öğrencilerin okullarına devamsızlık yapmamaları açısından ödüllendirme sözü verdi.
SAMSUN HABER Haberi
ÖRS: EĞİTİMDE FARKINDALIK İÇİN UĞRAŞIYORUZ

Ekim Ayında devamsızlık yapmayan öğrenciler Türk Kızılay’ı tarafından ödüllendirildi ödüllendirildi. Emrullah Efendi Orta Okulu ve İmam Hatip Orta Okulunda okuyan öğrencileri kazanmak adına düzenlenen program sayesinde Türk Kızılay’ı sosyal sorumluluğunu yerine getiriyi taahhüt etti. Bu girişime Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Gençlik Kolları, Yavuz Selim Mahallesi Müzisyenler Derneği Başkanı Ömer Gezginci ve 200 Evler Muhtarı Güner Sobatay’da destek verdi.

‘HER TÜRLÜ YARDIMA HAZIRIZ’

Türk Kızılay’ı olarak sosyal sorumluluklarını yerine getireceklerini vurgulayan Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs ,”Okumayan okuluna devam etmeyen öğrenci varsa bunu dert etmeyin ve Türk Kızılay’ını arayın her türlü yardıma hazırız Bu maksatla Emrullah Efendi Ortaokulunda Okuyan ve devamsızlık yapan öğrencilerin sayısının fazla olduğunu öğrendik. Öğrenince bir farkındalık yapmak istedik. Okul idarecilerimizin gayretine destek vermek istedik. Okula devam eden öğrencileri mükâfatlandırmak istedik ”dedi.

‘ÖĞRENCİLERE KİM? SAHİP ÇIKACAK’

Canik’te yapılan bu faaliyetlerin eğitim yılı sonuna kadar süreceklerinin altını çizen Başkan Örs,” Bu konuda destek beklemekteyiz. Türk Kızılay’ı gönüllülerini göreve çağırıyoruz. Hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz. Biz sahip çıkmazsak okula gitmeyen öğrencilere kim? sahip çıkacak. Onun içinde bu çocukların okuması için gerekeni yapacağız” şeklinde konuştu. Emrullah Efendi Ortaokulu Muammer Çalışıcı,” Türk Kızılay’ı her zaman bizim yanımızda bizler 150 yıllık çınarın kanatları altındayız” diye konuştu.

Köksal ÖNER
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ÖRS:, EĞİTİMDE, FARKINDALIK, İÇİN, UĞRAŞIYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı