Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 18:07
 
OKÇULUK ŞAMPİYONASI SAMSUN’UN EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI
Samsun’un ev sahipliğinde 19 Mayıs 1919’un 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında İlkadım Okçuluk Salonu’nda düzenlenen Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası açılış seremonisi düzenlendi.
SPOR Haberi
OKÇULUK ŞAMPİYONASI SAMSUN’UN EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI

Samsun’da 26 Şubat- 02 Mart 2019 tarihleri arasında 25 ülkeden 185 sporcunun katılımıyla İlkadım Okçuluk Salonu’nda gerçekleştirilecek olan Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası’nın açılış töreni öncesi organizasyona katılan ülkelerin sporcuları tarafından geçit töreni yapıldı.

SEVGİLERİMLE SELAMLIYORUM
Seremoninin açılış konuşmasını yapan Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu,”26 Şubat-02 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası’na hoş geldiniz. Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı olarak hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılan bu güzel salon ilk kez bir uluslararası şampiyonasına ev sahipliği yapıyor. Misafirlerimizin Samsun’da güzel vakit geçireceğini ve geleneksel Türk konuk severliğinin en önemli örneklerini göreceklerini ümit ediyorum. Bu şampiyonanın burada gerçekleşmesine çok büyük katkısı olan başta Sayın Valimize ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ediyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi.

ÖZEL VE GÜZEL BİR ŞEHRİDİR
Vali Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, “Dünya Okçuluk Avrupa Federasyonu’nun düzenlediği Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası’na hoş geldiniz. Avrupa Federasyonunun düzenlediği en önemli organizasyonlardan birinde sizleri burada ağırlıyor olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz.26 Şubat-02 Mart tarihleri arasında 5 gün misafirimiz olacaksınız. Burada kalacağınız süre içerisinde ülkemizin bundan önce ev sahipliği yaptığı her spor organizasyonun da olduğu gibi, Türkiye okçuluk ailesinin güzel sahipliğinin yanında, Türk misafirperverliğinin de en güzel örneklerini göreceksiniz. Sevgili sporcular, çok kıymetli okçuluk ailesi; Türkiye’de bulunuyor olmanızın yanı sıra Samsun’da olmanız da ayrıca önemlidir. Çünkü Samsun Avrupa ve Dünya okçuluğundaki grafiği hızlı bir şekilde yükselmekte olan Türkiye’nin özel ve güzel bir şehridir. Samsun okçuluk sporu için de çok önemlidir. Samsun ülkemizi olimpiyatlarda temsil etmiş sporcuların yetiştiği önemli bir şehirdir” diye konuştu.

BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR
Ayrıca Samsun yetiştirdiği sporcuların yanı sıra ev sahipliği yaptığı spor organizasyonları ile de bir spor kenti olduğun vurgulaya Vali Kaykak,” 29-30 Eylül 2018 tarihlerinde Dünya Okçuluk Finallerine de Samsun olarak ev sahipliği yaptık. Ancak bu şampiyonanın farklı bir yönü daha var. Bu şampiyona özellikleri itibari ile Avrupa’da tek, dünyanın ise sayılı salonlarından birinde yapılıyor olması yönü ile de bizim için çok önemlidir. Aynı zamanda bu ülkemizin okçuluk sporuna vermiş olduğu önemin de bir göstergesidir. Bunun bizim için olduğu kadar Avrupa ve Dünya okçuluğu içinde önemli olduğunu biliyor ve önemsiyoruz. Avrupa’nın 25 ülkesinden gelmiş olan 185 misafir sporcuya ve bu şampiyonada ülkemizi temsil edecek olan 24 milli sporcumuza başarılar diliyor, hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi.

HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ SUNULDU
Gençlik Merkezleri Halk Dansları Topluluğu tarafından halk oyunları gösterisi sunuldu .Daha sonra saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından tören sona erdi. Avrupa Salon Okçuluk Şampiyonası’nın açılış seremonisine ayrıca, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ile kurum çalışanları, sporcular ve çok sayıda sporsever katıldı.

Köksal ÖNER
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: OKÇULUK, ŞAMPİYONASI, SAMSUN’UN, EV, SAHİPLİĞİNDE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı