Haber Detayı
26 Kasım 2018 - Pazartesi 10:22
 
Metro Holding'in patronu Galip Öztürk'e hapis yolu gözüktü
22 yıl önce işlenen bir cinayet davasında yargılanan Galip Öztürk hakkında Yargıtay kararını verdi.
SAMSUN HABER Haberi
Metro Holding'in patronu Galip Öztürk'e hapis yolu gözüktü

22 yıl önce işlenen bir cinayet davasında azmettirici olarak yargılanan Metro Holding’in patronu Galip Öztürk' hakkında Yargıtay kararını verdi. Azmettirici iddiası ile müebbet hapis cezası alan Öztürk hakkında daha önce cezanın infazının durdurulması kararı verilmişti.

Ancak, Yargıtay Ceza Genel Kurulu, 11 Ekim’de müebbet hapis cezasının infazının devamına karar verdi. Henüz hakkında yakalama kararı çıkmayan Öztürk’ün ise yurtdışına çıktığı belirtiliyor.

Öztürk’ün avukatı Tuncay Çaltekin, karardan yeni haberleri olduğunu, müvekkili hakkında yakalama kararının ise henüz çıkarılmadığını söyledi. Öztürk’ün, kararın verildiği gün yurtdışına gittiği belirtildi.

Galip Öztürk’ün, müebbet hapis cezası aldığı dava 22 yıl önce işlenen bir cinayete dayanıyor. 28 Eylül 1996 sabahı, Kuvvet Köseoğlu isimli kişi Beyoğlu’nda saklandığı evde öldürüldü. Galip Öztürk ile aralarında, Samsun’da yaşadıkları dönemden kalma kan davası olan Köseoğlu’nun öldürülmesi sonrası açılan davada 7 kişi yargılandı. Yargılama devam ederken, cinayeti işleyen Kudret Okumuş, yurtdışına kaçmaya çalışırken yakalandı. Okumuş 28 Ağustos 2011 günü Çorum’da tutuklandı.

FETÖCÜLER DEDİ MAHKEME REDDETTİ
Avukatlar, mahkemeye 19 Eylül 2016 günü sundukları dilekçede yargılamanın yenilenmesini talep etti. Dilekçede, mahkumiyet kararını FETÖ’cü hakimlerin kurmaca delillere dayanarak verdiği savunuldu. Mahkeme 30 Eylül’de verdiği kararla, başvuruyu reddetti. Kararda, yargılamanın yenilenmesine yer olmadığı kaydedildi. Galip Öztürk’ün avukatları bu kez bir üst mahkemeye başvurdu. 20. Ağır Ceza Mahkemesi 11 Ekim’de verdiği kararla, yargılamanın yenilenmesi talebini kabul etti. Bu kararla birlikte, Öztürk hakkındaki infaz kararı da durduruldu.

Galip Öztürk’ün avukatı Tuncay Çaltekin, “Kararı yeni gördüm. Henüz yakalama kararı çıkarılmamış” dedi.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Metro, Holding'in, patronu, Galip, Öztürk'e, hapis, yolu, gözüktü,
Yorumlar
Haber Yazılımı