Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 12:29
 
MEB’den bedelli askerlik yapacak öğretmenlere yarıyıl ve yaz tatili müjdesi
Bedelli askerlikten yararlanmak isteyen öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığından son dakika müjdesi geldi. MEB, yaptığı açıklamada, 21 günlük askerlik yapacak öğretmenlerin eğitim-öğretim hizmetlerinin aksamaması için öğretmenlerin bedelli askerlik eğitimini yarıyıl ya da yaz tatiline denk getirmelerini istedi.
GÜNDEM Haberi
MEB’den bedelli askerlik yapacak öğretmenlere yarıyıl ve yaz tatili müjdesi

Bedelli askerlikten yararlanmak isteyen öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığından son dakika müjdesi geldi. MEB, yaptığı açıklamada, 21 günlük askerlik yapacak öğretmenlerin eğitim-öğretim hizmetlerinin aksamaması için öğretmenlerin bedelli askerlik eğitimini yarıyıl ya da yaz tatiline denk getirmelerini istedi. MEB öğretmenlerin böyle bir haklarının olduğunu da hatırlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), temel askerlik eğitimine çağrılan öğretmenlerin, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebileceklerini bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı ile Milli Savunma Bakanlığı'nın ortak girişimiyle, bedelli askerlik hizmetinden faydalanmak isteyen öğretmenlerin, eğitim-öğretim hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla 21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatilinde yerine getirebileceği hatırlatıldı.

ÖĞRETMENLER ASKERLİK ŞUBELERİNE BAŞVURUDA BULUNACAK

İlgili düzenlemenin yürürlüğe girmesinden önce celp dönemi gelen ve temel askerlik eğitimi için çağrılan öğretmenlerin durumu konusunda yeni bir adım atıldığı aktarılan açıklamada, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın Milli Savunma Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler neticesinde söz konusu düzenleme öncesinde kalan öğretmenlere de erteleme başvurusu imkanı getirildi.

Temel askerlik eğitimine çağrılan öğretmenler, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak temel askerlik eğitimlerini ilgili planlamaya göre yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek" bilgisi paylaşıldı.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: MEB’den, bedelli, askerlik, yapacak, öğretmenlere, yarıyıl, ve, yaz, tatili, müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı