Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 16:15
 
Kavuran’dan, ‘çakar lamba’ uyarısı
TÜRKİYE Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TTKÖD) Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, geçiş üstünlüğü olmayan araçlarda özellikle seçim döneminde çakar lamba kullanıldığını belirterek, trafiğin tehlikeye atıldığını söyledi.
SAMSUN HABER Haberi
Kavuran’dan, ‘çakar lamba’ uyarısı

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği (TTKÖD) Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek Yerel Seçimlere ilişkin parti propagandası yürüten siyasilerin, sokaklarda kullandıkları araçlara çakar lamba ve plaka uyarısı yaptı.

Kavuran, “Siyasi partilerin maalesef, kent içerisinde yaptıkları propaganda yöntemlerinde birçok problem görmekteyiz. Daha önce de belirttiğimiz gibi korna ve yüksek ses kent insanı için ciddi bir sorun olmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra, çakar lamba kullanılması trafiği tehlikeye atmaktadır. Karşıdan gelen aracın sürcüsünü doğrudan etkileyen çakar lambanın kanuna aykırı olduğu kesinlikle unutulmamalıdır.

Çakar lamba, yalnızca geçiş üstünlüğüne haiz olan resmi araçlar tarafından kullanılmalıdır. Bunların dışında kesinlikle hiç bir sürücü tarafından kullanılmaması gerekmektedir” dedi.

‘PLAKAYI KAPATMAYIN’ UYARISI

Başkan Dursun Kavuran, “Diğer yandan ise partilerin amblem ve sloganlarıyla kaplanan araçlar trafikte seyretmektedir. Resmi olmayan araçların, plakalarının bu yöntemle kapatıldığını görüyoruz. Bu da yasak olan bir harekettir. İlgili yasaya göre, cezası sabittir. Bu hususa da kesinlikle dikkat edilmelidir" diyerek uyarılarda bulundu.
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kavuran’dan,, ‘çakar, lamba’, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı