Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 16:25
 
KADIN VE ERKEK EŞİTLİĞİ VAR MI?
Samsun'da vatandaşlara “kadın ve erkek eşitliği var mı” şeklinde sorduk. Aldığımız cevaplara göre bir kısım erkek ve kadın eşitliğinin olduğunu, bir kısım olmadığını söylüyor.
ÖZEL HABER Haberi
KADIN VE ERKEK EŞİTLİĞİ VAR MI?

NEVİN HOKKAEŞİT OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Hayat müşterektir demişler, boşuna da dememişler. Her iki tarafta da sorumluluklar vardır. Hem kadına hem erkeğe görevler düşer. Günümüzde iki tarafa da aynı imkânlar sunuluyor. Bu yüzden eşit olduğunu düşünüyorum.

ÖMER ÖZKULKADINLAR DAHA HASSAS OLABİLİYOR

Hakları açısından kadın ve erkek eşittir. Fakat özellikler açısından kadınlar daha hassas olabiliyor. Erkekler olarak kadınların haklarını savunmalıyız. Onlar bu dünyanın en değerli varlıklarıdır.

BATUHAN SÖNMEZFİZİKSEL OLARAK FARKLILIKLARIMIZ VAR

Bence eşit değil. Bir erkek olarak kadınlar üstün tutulmalı. Çünkü günümüz Türkiye’sinde bir kadının yaptığı işi erkek, bir erkeğin yaptığı işi kadın yapamaz. Fiziksel olarak da farklılıklarımız tabi ki var. Erkekler kadınlar tarafından yönetilmeyi sevmedikleri için hep bir adım arkadan geliyorlar. Bu geçmişten günümüze böyle gelişmiş bulunuyor. Ancak eşit olsa dengeler illaki bozulur.

ALİ KANDIRAOLMASI GEREKEN DE BU

Kadın erkek ayrımının olmadığını düşünerek ten eşitliğin olduğuna inanıyorum. Erkeğe sunulan her hakka kadınlar da sahip. Zaten olması gereken de budur.

HAYAL TABAKBU EŞİTLİK DAHA DA İYİLEŞEREK DEVAM EDER

Günümüzde kadınlar, hemen hemen her konuda aktifler. Hatta bazı durumlarda kadınlar erkeklerden daha ön planda bulunuyor. Bence olmasını gereken de bu. Kadınlar erkeklerden daha üstün olmalılar demiyorum.

Sadece erkeklerin aktif oldukları kadar kadınlarında aktif olmasını istiyorum ve bunu doğru buluyorum. Şu an da eşit gibi duruyor. Umarım bu eşitlik daha da iyileşerek devam eder.

SÜLEYMAN ERDOĞANFAZLASI VAR EKSİĞİ YOK

Bence kadın ve erkek eşitliği fazla yok fakat olması lazım. Son zamanlarda kadınların erkeklerden biraz daha üstünlüğü var. Fazlası var eksiği yok yani.

Zaten hükümetimizin kadınlara vermiş olduğu imkânlar daha fazla. Şöyle bir husus da var. Kadınlarımızın biraz olsun rahatlığa düşkünlüğü var. Yani bu imkânları suistimal edenler veya lehine kullananlar da var.

OGÜN CÜRETAM OLARAK YOK

Bence tam olarak yok. Kadınlar daha çok el üstünde tutuluyor. Ve genelde geçim sıkıntısını erkekler çekmek zorunda kalıyor. Asker desen, askere erkekler gidiyor. Çalışan kadınlar da var.

Evde durmayıp sosyal hayatta veya iş hayatı içerisinde bulunanları da var ama evde duranları da çok. Bu yüzden geçim sıkıntısı içerisinde bulunan erkek oluyor. Mesela düğün yapılacaksa bunun giderini en çok erkek ödüyor. Burada bile eşitlik söz konusu değil.

SONER ÖZTÜRKEŞİTLİK SÖZ KONUSU DEĞİL

Bir eşitlik söz konusu değil bence. En basit örneği verecek olursam, kız arkadaşımla benim aramda benim daha üstün olduğumu söyleyebilirim. Bir erkek olarak bunun böyle olmasını istiyorum.

YUSUF GENÇKADINLAR ÜSTÜN OLAN TARAF OLMALIDIR

Bence kadınlar daha üstün ve avantajlı. Genele baktığımızda durum böyle diye düşünüyorum. Fakat şu konu kadınlar açısından üzücü bir durum. Geceleri dışarı çıkmak istediklerinde özgürce dolaşmakta veya bir yere gitmekte sıkıntı yaşıyorlar. Bu da bazı kendisini bilmeyen erkekler yüzünden kaynaklanıyor.

Kadınlara bu konuda erkekler kadar rahat olamıyorlar. Bu yönden baktığımda da erkeklerin bu konuda üstün olduğunu söyleyebilirim. Fakat bu üstünlük iyi bir şey değil. Tamamen yanlış bir durum. Kadınlar da özgürce ve tek başına dışarıda gezebilmeliler.

Bunun harici kadınların üstün ve avantajlı olması bence doğru olan bir şey. O yüzden aramızda eşitliğin olmadığını, hatta olmaması gerektiğini söyleyebilirim.

VEYSEL DENİZBENCE EŞİTLİK YOK

Bence eşitlik yok. Erkeklerin biraz daha üstün olduğunu, bayanların biraz daha rahat olduğunu düşünüyorum. Erkek genelde “evin direği” olarak nitelendirdiğimiz, sorumluluk sahibi ve geçim konusunu üstlenen taraf olduğu için düşüncem bu şekilde.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: KADIN, VE, ERKEK, EŞİTLİĞİ, VAR, MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı