Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 15:09
 
Erhan Usta ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildi
SİYASET Haberi
Erhan Usta ihraç talebiyle Disiplin Kurulu’na sevk edildi

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta; 01 Ocak 2019 tarihli Türkiye geneli ve Samsun ili ile ilgili Cumhur İttifakının varlığı ve devamını zedeleyici beyan ve açıklamaları karşısında tüzüğümüzün 78/4-c-e-i maddeleri ile yine parti tüzüğümüzün 81. maddesi kapsamı ve gereğince tedbirli olarak ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığımıza sevk edilmiştir.”

NE OLMUŞTU?

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, hafta sonu yaptığı açıklamada “Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil” diyerek Samsun'da 7 belediye istediklerini ancak AKP'nin 2 belediye verdiğini söylemişti. AKP İl Başkanı Hakan Karaduman da bu sözlere “MHP’nin 10 ilçede iddialı olduklarına ancak gülebilirim. Daha önce hatırladığım kadarıyla 5 ilçe yönettiler” diye yanıt vermişti.

Bu gelişmelerin ardından MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı görevden alınmış Samsun Milletvekili Erhan Usta da Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

MHP yönetimi tarafından Merkez Disiplin Kurulu´na sevk edilen MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, kararı “Samsunlu seçmenlerimizin ve partimizin hukukunu korumaya çalıştım. Bütün yaptığımız bu. Ben disipline sevk edilecek herhangi bir şey yapmadım” diye değerlendirmişti.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Erhan, Usta, ihraç, talebiyle, Disiplin, Kurulu’na, sevk, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı