Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 19:09
 
Ekrem İmamoğlu'ndan Medyaya Uyarılı Tavır
1 Mart yerel seçimlerinin ardından itirazlar üzerine geçersiz oylar yeniden sayılırken CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, bugün Kartal'da miting düzenledi. İmamoğlu, buradaki konuşmasında “Medya kuruluşlarını uyarıyorum” diyerek bazı medya kuruluşlarına karşı tavır aldı.
GÜNDEM Haberi
Ekrem İmamoğlu'ndan Medyaya Uyarılı Tavır

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Kartal Belediyesi'ni ziyaretinin ardından burada toplanan vatandaşlara hitap etti. İmamoğlu, konuşmasında medya kuruluşlarını isim isim saydı. “Medya kuruluşlarını uyarıyorum” diyerek tavır koyan İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Medya insanları bilgi alma haklarını korumak zorundadır. Bazı medya kanallarını anladık, onları bir kenara koyuyorum. Anadolu Ajansı da dahil. Ama bazı aileler, bazı iş insanları var ki onlarca yıl ailelerinin büyüklerinin kurduğu, bugüne getirip taşıdıkları soyadlarıyla Türkiye’ye örnek olmuş iş insanları var. Ben onların patronluğunu yaptığı medya kanallarında sesimin kısılmasını, onlar adına değil, geçmişleri adına, aileleri adına, üzüntüyle takip ediyorum.

Rakibimiz adına 10 kişi konuşuyor, her birini naklen veriyorlar. Benim de onlara cevabım var, beni neden göstermiyorsunuz? Ben basın açıklaması yapıyorum, rakibimiz adına konuşanların cevabını yayınlıyor benimkini yayınlamıyor. Benim söylediğimi insanlar duymazsa o insanın bana verdiği cevaptan ne anlayabilir? Böyle adalet olur mu? İsim veriyorum; NTV’yi, Şahenk ailesini, Habertürk’ü, Ciner ailesini, CNN Türk’ü, Demirören ailesini takip ediyorum… İş dünyasına yaptıkları katkılardan dolayı kendilerini uyarmayı kendime hak gördüğüm için uyarıyorum.

Yoksa gün gelir isimlerini anmaktan bile vazgeçerim. Ama saygı duyduğum için aklıselim insanları göreve davet ediyorum.Bu mesele Ekrem İmamoğlu meselesi değildir. Bu mesele memleket meselesidir. Bizi daha fazla dünyaya rezil etmeyin."
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Ekrem, İmamoğlu'ndan, Medyaya, Uyarılı, Tavır,
Yorumlar
Haber Yazılımı