Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 12:07
 
DOLGU SAHASINDA PROJE ETÜT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, Samsun Büyükşehir Belediyesi dolgu sahasında Samsunspor Altyapı Tesisleri proje etüt çalışmalarının başladığını söyledi.
SAMSUNSPOR Haberi
DOLGU SAHASINDA PROJE ETÜT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

‘DENİZ BATIMETRİK ÖLÇÜMLERİ ALINDI’
Proje çalışmaları hakkında bilgi veren Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, “Tekkeköy ilçesindeki Kirazlık mahallesi sınırları içerisinde yer alan Samsun Büyükşehir Belediyesi Dolgu Sahası’nda Samsunspor Altyapı Tesisleri proje etüt çalışmaları başlamıştır. Ön zemin incelemesi çalışmalarından sonra dolgunun deniz batımetrik ölçümleri alındı. 12 adet futbol sahası yapılması planlanan alanda jeolojik-jeofizik zemin etüdü çalışmaları da bir yandan başlatıldı” dedi.

‘ALTERNATİFLERİ İLE DEĞERLENDİRİLECEK’
Geoteknik İnceleme Raporuna göre projelendirmenin yapılacağını ifade eden İsmail Uyanık, “Down hole metodu ile sismik kırılma, basınç ve kayma dalga hızları ölçülüp tüm çalışmalar değerlendirilerek Geoteknik İnceleme Raporu hazırlanacak. Bu rapora göre alanda yapılması planlanan inşaat yapım çalışmaları alternatifleri ile değerlendirilecek. Buna göre vaziyet planında, tesis çevresinde tahkimat, futbol antrenman ve müsabaka sahaları, açık ve kapalı tribünler, soyunma odaları ve tesisler, toplantı salonları, kapalı spor salonu, açık ve kapalı havuzlar, saha perdeleri, rüzgar tribünleri ve rejeneratif enerji trafoları ile peyzaj alanları projelendirilecek” diye konuştu.

Köksal ÖNER
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DOLGU, SAHASINDA, PROJE, ETÜT, ÇALIŞMALARI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı