Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 12:42
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuşuyor.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Yaptığımız çalışmalarla ülkemize sınıf atlattık. Şimdi hedefimiz, Türkiye'yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına yükseltmektir. Satın alma paritesine göre ülkemizi 13. sıradan 12. sıraya yükseltmiş olacağız.

AK Parti olarak, hazırlıklarımızı tamamladık ve tüm gücümüzle sahaya indik. Ankara'da tüm adaylarımız ve teşkilat mensuplarımızla birlikte seçim manifestosunu ilan ettik. Milletimiz varsa, bizim de var olacağımız, milletimiz mutluysa bizim de mutlu olacağımızı, milletimiz hüzünlüyse bizim de hüzünlü olacağımızı göstereceğiz.

Türkiye'yi ve şehirlerimizi nereden alıp nereye getirdiğimizi her fırsatta tevazu edeceğiz. Ülkemizin ve milletimizin, şehirlerimizin geleceği ile ilgili plan ve projelerimizi milletimize ifade edeceğiz.

Şehir planları uzun vadeli hazırlanacak. Birilerinin siparişi üzerine değil adaletli şekilde hazırlanacak. Altyapı ve ulaşım sorunları tüm şehirlerimizde kökten çözülecek. Kentsel dönüşüm çalışmaları bölgelerin özelliklerine göre gönüllülük esasına göre yapılacak. Şu anda büyükşehirlerimizi devasa ihtiyaçlarının olduğunu açık, net gördük. İzmir’de Karabağlar için çok güzel bir yer diyebilir miyiz. Orada bir kentsel dönüşüme ihtiyaç yok mu? Bugüne kadar gelenler buna çanak tuttular.

Akıllı şehirler uygulamalarıyla, teknolojinin tüm imkanları insanımızın hizmetine sunuculacak. Sosyal belediyecilik, doğrudan insana dokunan hizmetler ve projeler yapılacak. Değer üreten şehirler, kültür ve ekonomi başta olmak üzere, her alanda hayat kalitesini yükseltecek yaklaşımlar gerçekleştirilecek.

Yatay şehirleşme ile tabiatla bütünleşen örnek yerleşim alanları kurulacak. 50-60 kat binalarda yaşayanların birbirinden haberleri var mı? Yan dairedeki ölüyor haberleri yok. Peki bizim tarihimiz öyle mi? Biz sokağımızda karşımızdaki komşularımız ben kirlendiğim zaman yıkıyor beni, giydiriyor anneme teslim ediyor. Komşuluk böyleydi. Çocuklar arasındaki hukuk da böyleydi. Dev rezidanslarda, binalarda çocukların birbiri ile hukuku var mı? Hepsi birer kibir abidesi. Birbiriyle tanışmak konuşmak yok. TOKİ başta olmak üzere yatay şehirleşme anlayışı ile oluşan binalarda yaşayanların birbiriyle hukukunu zenginleştireceğiz.

AK Parti’nin geleceği ile ülkemizin geleceğini asla farklı görmediğimizi anlatacağız. Türkiye büyürse gelişirse, zenginleşirse bizim de daha büyük hayaller kurmaya cesaret bulacağımızı tüm kalplere nakledeceğiz. Ayrıca AK Parti’nin 16 yıllık birikimine sahip çıkacağız. Belediyecilik söz konusu olduğunda bu takvimi 1994’ten başlatacağız. Tevazu ile samimiyetle milletimizin hizmetine talip olduğumuzu ortaya koyacağız.

Ekonomide her dönemde, AK Parti iktidarlarının nasıl başarı grafikleri çizdiği ortada. biz göreve geldiğimizde kişi başı milli gelir neydi, şu anda kişi başı milli gelir ne? Şu anda biz 11 milyon dolara tırmandık.

Özellikle geçtiğimiz aylarda yaşadığımız kur, faiz enflasyon dalgalanması ciddi sıkıntılara yol açtı. Bu dalgalanma, ülkemizin kendi iç dinamiklerinden kaynaklı değil. Türkiye, büyük bir saldırıya maruz kalmıştı. Tıpkı terör örgütleri saldırıları gibi, ülkemiz bu ekonomik saldırıları da göğüslemiştir.

Akaryakıt fiyatlarını, kamunun gelirinden fedakarlık ederek karşılayacak özel bir formülle belli bir düzeyde tuttuk. Asgari ücreti 2020 liraya yükselterek çok önemli bir artış gerçekleştirdik.

İhracatta tarihi bir rekora geldik. Bay Kemal bunları bilir misin? Nereden nereye geldik haberin var mı? Ocak’ta yıllık ihracatımız 168.8 milyar dolara çıkarken dış ticaret açığımız da 48.5 milyar dolara indi. Bunları konuşmak, anlatmak bizim görevimiz. Bunu bay Kemal anlatmaz. Onunla dirsek temasında olanlar anlatmaz. Hele hele Kandil’le iş tutmuş olanlar anlatmaz. Kandil’le iş tutanlarla CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi iş tutuyor. Bunlar kıyamet alameti. Nereden nereye geldik.

IMF'ye gidenler belli, CHP zihniyetinde olanlar IMF'ye gitti. Türkiye IMF defterini kapatmıştır ve bir daha açmayacaktır. CHP ikitdara gelse, ülkemizi götürüp IMF'ye teslim etmek olacaktır.

15 Temmuz'da millet meydanlarda, Bay Kemal havalimanına geliyor darbecilerle konuşuyp anlaşıyor doğru Bakırköy Belediyesi'ne gidiyor, bizi takip ediyor.

7 Ağustos'taki Yenikapı mitingimizde Cuma akşamına kadar hayır diyordu, son anda kararını değiştirdi. Heralde baskılara dayanamadı. Sonra o birliğe ve beraberliğe tahammül edemeyip hakkımda kötü konuşmaya başladı. Bunlarda millet birliği yok, bunlar bölmek anlayışının bu ülkedeki varisleridir.

Cumhur İttifakı, pazara kadar değil mezara kadar olsun. Böylece CHP'ye de çok ciddi bir ders verelim. CHP onunla aynı kayığa binerek, bu partilere gönül verenler adına üzüntü duyuyorum. Yeri geldiğinde ihanete varan yalpalamaları gördüklerini biliyorum. Karşımızdaki muhalefetin vizyonu, soğan patatese, bu seçimde de patlıcan bibere umut bağlayacak kadar kısırdır.

CHP ve avanesi başta olmak üzere, Ağustos ayındaki sıkıntıların ardından ellerini ovuşturarak ülkemizin yere kapaklanmasını bekleyenler hüsrana uğramıştır.

Üreticiden tüketiciye kadar, aradaki komsiyoncular vurgunu vuruyor. Her istasyonda bu fiyatlar artıyor. Herkes oradan karını alıyor. Bu işte çok farklı adımlar atmak suretiyle, üreticiden çıktığında, oradaki üretici halinden alıp tüketici haline kadar gelen bu süreçte direk tüketici haline gelip halka ulaşmasını sğalamak ve en uygun fiyatla halka sunmak çabasında olacağım.
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, önemli, açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı