Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 13:04
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan burs müjdesi
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde gündeme dair değerlendirmelerde bulunuyor.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan burs müjdesi

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle

Türk yüksek öğrenim sistemi bugün çok ileri bir derecede görülüyor. Artık ülkemizin sınırlarını aşan bir seviyeye geldik.

Şu an Almanya'da 3 milyon bizde 8 milyon üniversite öğrencisi var. Tabii arada farklar var bunu da ileride kapatacağız. İlk 500'e ikiden fazla üniversitemizi yerleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Yabancı öğrenci sayısı, ülkemiz hakkındaki olumsuz propagandalara rağmen arttı. Unutmayın ki, yabancı öğrenci bizim dışarıdaki elçilerimizdir. Dershane sistemini tamamen kaldırdık.

Onun için de Cumartesi ve Pazar günleri öğrencilere destek kursları verdik. Artık bundan sonra geçmişte yaşanan paralel unsurlara asla izin vermeyeceğiz. Fırsat eşitliğini sağlayacağız. Öğrencilerimiz hep burs istiyor. Krediye yaklaşmıyor.

Buradan öğrencilerimize müjde veriyorum: Kredi burs miktarını lisansta 500, yüksek lisansta 1000 doktorada 1500 TL'ye yükselttik.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'dan, burs, müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı