Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 12:35
 
Çiçekçilerde 24 Kasım yoğunluğu
SAMSUN'da yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle öğrenciler ve veliler, çiçekçilere akın ediyor. Kentte çiçek satışı yapan Nizamettin İnan (33), öğretmenler günü dolayısıyla işlerinde ciddi hareketlilik olduğunu söyledi.
EKONOMİ Haberi
Çiçekçilerde 24 Kasım yoğunluğu

24 Kasım Öğretmenler Günü heyecanı, hem öğrenci, hem veli, hem de öğretmenleri sardı. Öğrenciler ve veliler, yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi hediye arayışına girdi.

İlkadım ilçesindeki işletmesinde çiçek satışı yapan Nizamettin İNAN, öğretmenler gününde, öğretmenlere çiçek hediye etme geleneğinin yaşatıldığı, bu nedenle de işlerinde son günlerde hareketlilik yaşandığını söyledi.

İnan, "Öğretmenler Günü öncesi işlerimizde hareketlenme başladı. Hediye arayışındaki öğrenci ve veliler, en çok çiçeğe yöneliyor. Genellikle bahçe çiçekleri satıyoruz. Bunun yanında seklement, teraryum, buket, orkide, küçük saksı çiçekleri, menekşe, gül ve karanfil satışlarımızda da hareketlenme var. 10-15 veli bir araya gelip çiçek yaptırıyor. Sınıf anneleri de velileri temsilen öğretmenlere takdim ediyorlar.

İşlerimizden memnunuz. Dünyanın en güzel çiçeklerini öğrenciler yetiştirir, dünyanın en güzel çiçekleri çocuklardır” dedi.
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Çiçekçilerde, 24, Kasım, yoğunluğu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Çiçekçilerde 24 Kasım yoğunluğu
Çiçekçilerde 24 Kasım yoğunluğu
Çiçekçilerde 24 Kasım yoğunluğu
Çiçekçilerde 24 Kasım yoğunluğu
Yorumlar
Haber Yazılımı