Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 16:36
 
Camiye Gelen Öğrencilere Ödül Dağıtıldı
Server Gençlik Spor Kulübü tarafından Türkiye genelinde ve Samsun’da da Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün organizasyonuyla, 11 gün süren "Haydi Çocuklar Camiye” Projesinin ödül töreni İlkadım Gürbüz Camiinde yapılan programla taçlandırıldı.
SAMSUN HABER Haberi
Camiye Gelen Öğrencilere Ödül Dağıtıldı

Türkiye genelinde proje ortağı olan Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte 60 İl ve 269 İlçede, 1870 camide 32.617 çocuğun ve Samsun'da da toplamda 28 camide, 493 çocuğun katılımı ile gerçekleşti.

Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü adına konuşma yapan Cemal Zorlu; ‘’Manevi duyguları ve anları bol olan bir organizasyonu sorunsuz bir şekilde hep birlikte başarı ile gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Projeye katılan çocukları sadece namaz kılmaya alıştırmakla kalınmadı, aynı zamanda onlara cemaat bilinci ve cami sevgisi de kazandırıldı. Proje her ne kadar çocuklara yönelik olsa da projeden hem çocuğun ailesi hem de birçok arkadaşı doğrudan veya dolaylı olarak istifade etti.’’ dedi.

Ayrıca Zorlu; ’’Organizasyonu Camisinde uygulayan ve çocuklarla proje süresince ilgilenen, onlara dinini öğretip namaz sevgisini aşılayan imam ve müezzinlerimize, camilerde proje için görev alan kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Çocuklardan ilgi, sevgi ve hediyelerini eksik etmeyen kıymetli cami cemaatine ve tatbikî kampanyamıza katılan namaz aşığı, gayretli, azimli, nefse ve şeytana galip gelen tüm çocuklara, sevgili gençlerimize gönülden teşekkür ediyorum.

Samsun İl Müftülüğümüze ve İlçe Müftülüklerimize de katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.’’ dedi.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Camiye, Gelen, Öğrencilere, Ödül, Dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı