Haber Detayı
02 Ekim 2018 - Salı 14:04
 
CAMİNİN SÜSÜ CEMAATTİR
19 Mayıs ilçesinde camiler ve din görevlileri haftası programı yapıldı.
SAMSUN HABER Haberi
CAMİNİN SÜSÜ CEMAATTİR

19 Mayıs Belediye düğün salonunda yapılan proğrama Samsun il Müftüsü Veysel Çakı,19 Mayıs kaymakamı yavuz güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topoğlu,ilçe jandarma komutanı jandarme teğmen serkankalınbacak,ilçe emniyet müdüür Ahmet akdoğan,ilçe müftüsü emin patan,daireamirleri,dingörevlileri,imam hatipler Kur’an kursu öğreticileri çok sayıda vatandaş katıldı.

“DİN GÖREVLİSİ HERKESİ KUCAKLAYAN KİŞİDİR”

19 Mayıs ilçe müftüsü emin patan,”Din görevlisi insanlara sağlıklı bilgiyi veren,kolaylaştıran zorlaştırmayan, bütünleştiren ayrım yapmadan herkesi kucaklayan kişidir. Din görevlisi ayrıca bir gönül insanıdır,bağlandığı merci yaratandır”dedi.

“HUZUR BULDUĞUMUZ MANEVİ YERLER”

19 Mayıs ilçe Kaymakamı Yavuz Güner,” Camilerimiz dua ve saadetlerin doluca Allah’a arz edildiği gönüllerin yıkandığı, sevinçlerin paylaşıldığı kutsal mekanlardır.Camiler bilmediklerimizi öğrendiğimiz ilim ve irfanımızı yükselttiğimiz hizmet yuvalarımızdır.

Dargınların barıştığı kin ve düşmanlıkların unutulduğu şerlerin def edildiği yoksulların sevindirildiği iyilik şefkat yardım yerleridir.Camiler gerçek huzuru bulduğumuz manevi sığınaklarımızdır.Şehitlik ve gazilik ruhunun beslendiği çalışma azminin yükseldiği dini ve milli evlerdir”dedi.

Samsun il Müftüsü Veysel Çakı,”İslam dininin gaye olarak öncelikle insanlara doğru inancı ve doğru davranışı öğretmek olduğunu belirtti. Bu hedefin gerçekleşebilmesi için İslam'ın öğretilerini yalnızca fert bazında yeterli olmayacağını kaydeden Öztürk, Cemaatin de hem ibadetlerini yerine getirdiği hem dini bilgilerini öğrendiği ve bir birleriyle kaynaştığı yerlerdir camilerimiz.günümüzde dini hayatın sağlıklı bir şekilde yaşanabilmesi için kadınların ve çocuklarında camiyle haşır neşir olmaları kendilerine camide nitelikli dini bilgiklerin verilmesi fevkalade önem arzetmektedir”şeklinde konuştu.

Proğramınardından,Cami görevlilerine ve Kur’an Kursu öğreticilerine camilerin bakım onarım ve çevre düzenlemelerine, Kur’an Kurslarının açılmasına destek verenlere teşekkür pilaketi verildi.

HARUN YAZICI
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: CAMİNİN, SÜSÜ, CEMAATTİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı