Haber Detayı
12 Şubat 2019 - Salı 12:54
 
76 ilde FETÖ operasyonu
2010 yılındaki komiser yardımcılığı sınavıyla ilgili, 1.112 kişi gözaltına alındı.
GÜNDEM Haberi
76 ilde FETÖ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, 2010'da yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı'nda, FETÖ üyelerinin yazılı sınav öncesinde sorulara erişerek bunları örgüt mensuplarına verdiklerinin tespiti üzerine, soruların verildiği illerde eş zamanlı operasyon planlandı.

Bu kapsamda tüm illerin organize şube müdürlüklerinden çağrılan görevlilere, operasyon öncesi Emniyet Genel Müdürlüğü Organize Şube Daire Başkanlığı tarafından, bilgi ve eğitim verildi.

EŞ ZAMANLI OPERASYON
Sınav sorularını aldığı tespit edilen 1.112 şüphelinin bilgileri ve deliller, operasyon öncesi 75 ile gönderildi. Cumhuriyet savcılarının talimatıyla söz konusu illerde şüphelilerin yakalanması için eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Ankara'da da sınav sorularını alarak komiser yardımcısı olan 45 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilerek, 16 ilde operasyon düzenlendi. Gözaltı işlemlerinin, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü'nde devam ettiği bildirildi.

BAKAN SOYLU: FETÖ'YE BÜYÜK OPERASYON HAZIRLIĞINDAYIZ
Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "FETÖ'ye yönelik bir büyük operasyon daha hazırlıyoruz. Akıllarını başlarından almazsak namerdiz. Bu memlekete sahip çıkacak evlatları var. Bir büyük operasyon daha hazırlıyoruz. Onların yaptıkları hileleri şeytanlar yapmaz. Öyle hileler ortaya koymuşlar, bu milletin evlatlarını öyle istismar etmişler. Bazıları acıyorlar. Ben de acıyanlara acıyorum. Bir sapığın peşine takılıp gitmek hele bütün bu anlayışı gördükten sonra hala orada ısrar etmek bu suçun ortağı olmaktan başka bir şey değildir. Gereğini yerine getireceğiz, bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkeden, kim ne yaparsa yapsın." ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: 76, ilde, FETÖ, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı