Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 12:18
 
23 Nisan Çocuk Şenliği için 39 Ülke'den Çocuklar Samsun'da
Samsun Valisi Osman Kaymak, 41’inci TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında 39 ülkeden ilimize gelen çocuklarla, onları misafir eden Samsunlu çocuklarımızla Büyükşehir Sanat Merkezi’nde bir araya geldi.
SAMSUN HABER Haberi
23 Nisan Çocuk Şenliği için 39 Ülke'den Çocuklar Samsun'da

Programa ayrıca, TRT Genel Müdürlüğü Televizyon Dairesi Başkanı Ahmet Muhsin Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, TRT yetkilileri, 39 ülkeden ilimize gelen çocuklar ve grup liderleri, dünya çocuklarını misafir eden Samsunlu çocuklar ve aileleri katıldı.

‘ÇOK ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYONDUR’
Program öncesi Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir yaptığı konuşmasında, “41’inci TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin Samsun’da olması bizleri son derece memnun etmiştir. Çok önemli bir organizasyondur. Büyükşehir Belediyesi olarak misafirlerimizi Samsun’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

‘BU SENE SAMSUN’DA YAPILMAKTADIR’
Samsunda konuklarını ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Vali Osman Kaymak, “Sevgili çocuklar, Samsun’a ve ülkemize hoş geldiniz. 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği bu sene Samsun’da yapılıyor. Misafirlerimizi Samsun’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan’ı çocuklara armağan etti. TRT Genel Müdürlüğümüz tarafından 1979’dan itibaren 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni her yıl bütün dünya çocuklarının kutlayacağı bir bayram havasında kutluyoruz. Zaman zaman değişik illerde yapılan etkinlik bu sene Samsun’da yapılmaktadır. Samsunlular olarak bundan son derece mutluyuz, onurluyuz ve gururluyuz. Çocukları evlerinde misafir eden ailelere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

‘SAMSUN VE TÜRKİYE’NİN GÖNÜLLÜ ELÇİSİ’
Gerçekten Samsunlular Türk misafirperverliğinin, Türk konukseverliğinin en güzel örneklerini gösterdiklerini vurgulayan Vali Kaymak,” Ümit ediyorum ki çocuklarımız Samsun’dan ve Türkiye’den ayrıldıklarında gerçekten çok mutlu güzel hatıralarla ayrılacaklar. Samsun’u ve Türkiye’yi unutmayacaklar. Samsun ve Türkiye’nin gönüllü elçisi olacak ve Türk kültürünü tanıyacaklar. İnşallah yapılacak bu programlar dünya barışına ve Türk dostluğuna vesile olur. Ben programlara emek veren TRT yetkililerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilimize gelen çocuklarla, onları misafir eden Samsunlu çocuklarımıza hediye vererek; dünya çocuklarının ülkelerine özel hediyelerini kabul etti.

Köksal ÖNER
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: 23, Nisan, Çocuk, Şenliği, için, 39, Ülke'den, Çocuklar, Samsun'da,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
23 Nisan Çocuk Şenliği için 39 Ülke'den Çocuklar Samsun'da
23 Nisan Çocuk Şenliği için 39 Ülke'den Çocuklar Samsun'da
23 Nisan Çocuk Şenliği için 39 Ülke'den Çocuklar Samsun'da
Yorumlar
Haber Yazılımı