banner162
Tufan Akçagöz: Zafer Bayramımızı millet olarak el ele kutlamalıyız

CHP İl Başkanı Tufan Akçagöz, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında "Zafer Bayramımızı coşkuyla ve millet olarak el ele kutlamalıyız" dedi.

29 Ağustos 2016 Pazartesi 12:02
Tufan Akçagöz: Zafer Bayramımızı millet olarak el ele kutlamalıyız
 CHP İl Başkanı Tufan Akçagöz, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında "Zafer Bayramımızı coşkuyla ve millet olarak el ele kutlamalıyız" dedi.

30 Ağustos tarihi, bir milletin, ya istiklal ya ölüm diye çıktığı kutlu yolda, var oluş mücadelesi verdiği tarihi sürecin, zaferle taçlandığı günün tarihidir. İşgal altındaki Anadolu'dan, başı dik ve tertemiz Cumhuriyet'in ortaya çıkması, elbette bu tarihte sonuç alınan baş komutanlık meydan muharebesinin sayesindedir. 30 Ağustos tarihi, Mustafa Kemal'in askeri dehasının da göstergesidir. Anadolu kurtuluş savaşının kazanılması, milletin tüm değerleriyle birlikte kurtuluşunu sağlamıştır.

O günlerle bu günlerin benzerliği dikkat çekmektedir. Kurtuluş savaşının o en ateşli günlerinde, işgal kuvvetleriyle işbirliği yapan, sarıklı cübbeli sözde din adamları olduğu gibi; bugün de, dini alet ederek siyasi ve ekonomik rant elde eden ve nihayetinde halka silah doğrultacak kadar alçaklaşan din odakları mevcuttur. O halde, Zafer Bayramımızı coşkuyla ve millet olarak el ele kutlamalıyız.

Bizi biz yapan bu tarihi gün, bize zaferi ve özgürlüğü armağan etmiştir. Bu zafer hepimizindir. Şayet bunun farkında olmazsak, aynı badirenin tekerrürü kaçınılmazdır. 30 Ağustos'ta ( yarın ) saat 10.00'da Atatürk Anıtına çelenk bırakıyor, akşam 19.30'da da DSi önünden başlayıp kurtuluş yolunda tamamlanacak olan fener alayını gerçekleştiriyoruz. Sayın Valimiz de dahil herkesi bu yürüyüşte görmek isteriz.

30 Ağustos Zafer bayramını kutlamaktan vazgeçmek, 100 yıl önce bu topraklardan söküp attığımız düşmana teslim olmak anlamı taşır. Zafer Bayramımız kutlu olsun. Ulu Önder Atatürk'ü ve aziz silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz. 


Kaynak: SamsunAjans.com.tr
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder