banner162
Suriyeli gelin altınlarla birlikte kaçtı

Konya’da engelli gençle dini nikâh kıyan Suriyeli gelin düğün sabahı 6 bin liralık altın ve 3 bin liralık elbiseleri alarak kayıplara karıştı. Aracılara da 9 bin lirasını kaptıran engelli genç hayatının şokunu yaşadı.

02 Ekim 2015 Cuma 02:53
Suriyeli gelin altınlarla birlikte kaçtı
KONYA HABER - Suriye'li gelinlerin son kurbanı Konya’nın Çumra ilçesinde yaşayan ve yüzde 46 engelli raporu bulunan, 46 yaşındaki Fetih Çam oldu. Fetih Çam, Hatay’dan gelen tarım işçisi Doğan N. ve Ayhan N'ye, evlenmek istediğini söyledi. Bunun üzerine Ayhan N, Fetih Çam’a “Sana Hatay’dan Suriyeli kız buluruz. Ama 5 bin liranı alırız” dedi. 
 
AĞABEYİNE 4 BİN LİRA VERDİ
 
Bu teklifi kabul eden Fetih Çam, 5 bin lira verdiği aracı kişilerle birlikte Hatay'a gitti. Burada Mirfet H. ile tanışan Fetih Çam’dan, kızın ağabeyi olduğu öne sürülen Ahmet isimli kişi de 4 bin lira istedi. Bu teklifi de kabul eden Çam, Mirfet H. ve ağabeyi Ahmet ile birlikte Çumra’ya geldi. Düğün öncesi alışveriş yapan Fetih Çam, Mirfet H' ye 6 bin lira değerinde 2 altın bilezik, bir çift küpe ve yüzük ile 3 bin lira değerinde elbise aldı.

SİGARA ALMAYA GÖNDERDİ

Çift geçen pazartesi günü dini nikâhla evlenip, ardından da düğün yaptı. Düğünün ertesi sabahı Mirfet H’nin ağabeyi Ahmet isimli kişi, Fetih Çam’ı sigara almak için bakkala gönderdi. Bakkaldan dönen Fetih Çam, eşi ve ağabeyini evde bulamadı. Altın takıların ve yeni alınan elbiselerin de olmadığını gören Çam, dolandırıldığını anladı. Savcılığa suç duyurusunda bulunan Çam, “Ben engelliyim. 3 ayda bir 630 lira özürlü maaşı alıyorum. Bunlar bir an önce bulunsunlar, duygularımla oynadılar. Benim niyetim yuva kurmak aile olmaktı. Ben yandım başkası yanmasın” dedi. 

Kaynak : Bugun.com.tr


Yorum Gönder