banner162
Şehit Polisin Cenazesi Memleketine Uğurlandı

Cizre'de hain saldırıda şehit düşen polis memuru Salih Hüseyin Parça'nın cenazesi, Diyarbakır'daki törenin ardından memleketi Artvin'e uğurlandı.

08 Ağustos 2015 Cumartesi 11:26
Şehit Polisin Cenazesi Memleketine Uğurlandı
 SAMSUN AJANS - Şırnak'ın Cizre'de hain saldırıda şehit düşen 22 yaşındaki polis memuru Salih Hüseyin Parça'nın cenazesi, Diyarbakır'daki törenin ardından memleketi Artvin'e uğurlandı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende şehidin öz geçmişi okundu.


Törende konuşan İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bayrak, vatan ve görev uğruna bitmiş olan her şeye başlangıç dediklerini, bunun yüce bir duygu olduğunu söyledi.


"Sırada, önde olmak için almışız koltuğumuza kellemizi ve biliriz ki; yalnız ve kimsesiz değiliz. Vardığımız o kutsal kucakta da yola çıktığımız yüce ocakta da" diyen Bayrak, şunları dile getirdi:


"Bu inanç ve kararlılıkla yoldayken de sondayken de kazançlı olduğumuzu biliyoruz. Üzülürüz ve acırız zavallı kahpelere. Yol değil yolunuz. İnsanlığın hiçbir değerinde ve tarihinde yok ve olmayacak değeriniz, esameniz. Buna yiğit felsefesi diyoruz."


Okunan duaların ardından şehit Parça'nın cenazesi, memleketi Artvin'in Yusufeli ilçesine uğurlandı.

Törene Vali Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve kurum amirleri katıldı.


Polis memuru Parça, dün gece Şırnak'ın Cizre ilçesi Nur ve Cudi mahallelerinde toplanarak izinsiz gösteri düzenleyen gruba müdahale etmeye çalışan zırhlı polis aracına gerçekleştirilen roketatarlı saldırıda şehit olmuş, 3 polis yaralanmıştı.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder