banner162
Samsun’lu Şehidin Evinden Ağıtlar Yükseldi

Geçtiğimiz gün Van’ın Çaldıran ilçesinde yol kesen bölücü terör örgütü mensupları tarafından önceden tuzaklanan patlayıcının infilak edilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ferdullah Kaygusuz’un ana evinden ağıtlar yükseldi.

25 Mayıs 2016 Çarşamba 13:27
Samsun'lu Şehidin Evinden Ağıtlar Yükseldi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik Doğu ve Güneydoğu’da başlatılan operasyonlarda, Van’ın Çaldıran ilçesinde yol kesen PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 6 askerden biri olan Samsun’un Ayvacık ilçesi Terice Mahallesi nüfusuna kayıtlı 24 yaşındaki Uzman Çavuş Ferdullah Kaygusuz’un acı haberi ana evini matem havasına soktu.  

 

Şehidin evine Ayvacık İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, Ayvacık İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Eren Yüksel, Çarşamba İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ramazan Ünal ve beraberindekiler giderek aileye taziye dileklerinde bulundular.


Terice Mahallesi’ndeki baba evinde taziyeleri kabul eden şehit babası 58 yaşındaki Avni Kaygusuz, “En son önceki gün konuştuk. Orada bir ev tuttuğunu söyledi. Eşya alacağım, bir sıkıntım yok, dedi. Haziranın 28’inde geleceğini söyledi" ifadelerini kullandı.


Şehit annesi 57 yaşındaki Hatun Kaygusuz da feryatlarıyla yürekleri dağlarken şehit olan oğlu ile en son şehit düştüğü gün konuştuğunu söyleyerek, “En son bugün öğlen arası konuştuk. Keşke az daha konuşsaydım. Bana telefonda konuşurken işlerim var, dedi. Çok işi varmış kurtların içine düştü yavrum. O hep bize peşimden ağlamayın, derdi" diyerek ağıtlarda bulundu. Şehit annesi Hatun Kaygusuz’un "Benim oğlum kuzuydu. Gitti kurtların içinde kaldı. Çok şehit verdik çok yandık bittik yavrum" ağıtları yürekleri dağladı.


Şehit’in 6 aylık eşi 23 yaşındaki Mafiye Kaygusuz ise "Şehit olduğu gün öğle saatlerinde telefonla görüştük ve 28 Haziran tarihinde gelecekti. Eşimle birlikte görev yeri olan Van’a gidip oraya yerleşecektik" şeklinde konuştu.


Şehidin cenazesinin bugün Ayvacık merkezde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Terice Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedileceği öğrenildi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder