banner162

Samsun'un Atakum ilçesinde bir işletmeye ait kaçak yapıların yıkımı sırasında işyeri sahibi ve çalışanları ile zabıta arasında çıkan tartışma sonucu 5 kişi gözaltına alındı

05 Ağustos 2015 Çarşamba 19:29
Samsun'da Yıkım Gerginliği

Samsun Haber - Samsun'un Atakum ilçesinde bir işletmeye ait kaçak yapıların yıkımı sırasında işyeri sahibi ve çalışanları ile zabıta arasında çıkan tartışma sonucu 5 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, zabıta ekipleri Atakum İlçesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki bir kafeteryanın kaçak yapı olduğu belirlenen bölümünü yıkmak için işyerine gitti. Bu sırada belediye görevlileriyle yıkımı engellemek isteyen kafeterya sahibi Necati Sinecek ve çalışanları arasında tartışma çıktı.

İşletme sahibi ve çalışanlarının direnmesi üzerine olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekibi çağrıldı. Yıkıma engel olmak için polis ekiplerine direnen 5 kişi gözaltına alındı. 

Belediye yetkilileri, imar planında yol olarak geçen bölümün işletme sahibi tarafından işgal edildiğini belirtti.

Belediyenin yıkımla ilgili karar alındığını ve 10 gün önce işyeri sahibinden kaçak yeri boşaltmasını isteğini ifade eden yetkililer, işyeri sahibinin kaçak yeri boşaltmaması üzerine yıkımı gerçekleştirdiklerini kaydetti.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder