banner162
Samsun Valisi Şahin'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Samsun Haber - Samsun Valisi İbrahim Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

28 Ekim 2015 Çarşamba 12:48
Samsun Valisi Şahin'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı
 Samsun Valisi İbrahim Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, esareti kabullenmemiş, inandığı ülküler etrafında hür iradesi ile cumhuriyeti Türk milletine armağan eden atalarının büyük hatırasına inançları ve derin bağlılıklarıyla Cumhuriyetin 92. yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içinde olduklarını belirtti.

Cumhuriyetin milletin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biri olduğunu vurgulayan Şahin, Cumhuriyetin işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken yüce Türk milletinin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olduğunu kaydetti.

Cumhuriyetin büyük bir çağdaşlaşma projesi olduğunu anlatan Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyet aydınlığı, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği, barışı paylaşmaktır. Atatürk'ün 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyeti korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin tek görevi olmalıdır. Geleceğin büyükleri ve yöneticileri olacak gençlerimiz Cumhuriyetin anlamını ve önemini kavrayacak, ülkemizin 92 yıllık başarılarını katlayarak artıracak ve sonsuza kadar var olmasının güvencesi olacaktır. Başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklal kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Samsunlu hemşehrilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum."

Yorum Gönder