banner162
Samsun Eczacılar Odası "Acımız, Üzüntümüz, İsyanımız Çok Büyük"

Samsun Eczacılar Odası Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi eczanesinde meydana gelen olayla ilgili bir bildiri yayınladı

24 Haziran 2016 Cuma 18:25
Samsun Eczacılar Odası
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi eczanesinde meydana gelen elim olay sonrasında dört meslektaşımız ne yazık ki hayatını kaybetmiştir. Acımız ve üzüntümüz kelimelere dökülemeyecek kadar büyüktür. Yaşamını yitiren meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm eczacı camiasına başsağlığı diliyoruz.

Toplumumuzun tüm alanlarına sirayet eden şiddet eğilimi, her yeni gün bir vaka ile karşımıza çıkıyor. Toplumsal olarak yaşadığımız bu kırılma ise, bireysel şiddeti giderek körüklüyor ve yaygınlaştırıyor.

Hastane eczanesinde yaşanılan bu korkunç olay da şiddetin yaşam alanlarımıza nasıl nüfus ettiğinin bir göstergesi olmuştur. Bu bağlamda sağlıkta şiddet, tek boyutlu olarak ele alınamayacak, sonuçlara odaklanarak ortadan kaldırılamayacak bir olgudur. Şiddetin nedenlerine eğilerek bunları ortadan kaldıracak bir perspektiften yoksun olan tüm çözüm arayışlarının sonuçsuz kalacağı açıktır. Toplumumuzun bu şiddet döngüsünden kurtulabilmesi, sağlıklı bir toplum yapısına kavuşulabilmesi ve insanlarımızın huzur içerisinde yaşayabilmesi için başta devletin, kurumların ve politika yapıcıların acilen adım atması ve önlemler alması artık kaçınılmaz bir hale gelmiştir.

Yıllardır büyük özveri ve emeklerle insan sağlığına hizmet etmiş dört meslektaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza sabır diliyoruz.

Kaynak: SamsunAjans.com.tr
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder