banner162
Muş Valiliği: 2 Canlı Bomba Yakalandı

TSK tarafından terör örgütü PKK mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında bugün Muş Valiliği’nden bir açıklama geldi. Valilikten yapına açıklamada, "Eğitimlerin ardından ülkemize illegal yollardan giriş yaparak sansasyonel tarzda canlı bomba eylemlerinde bulunabilecekleri anlaşılmıştır" ifadelerine yer verildi.

07 Haziran 2016 Salı 15:24
Muş Valiliği: 2 Canlı Bomba Yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından bölücü terör örgütü PKK/KCK mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında, Muş İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri bir operasyon düzenlendi. Operasyonda, PKK/KCK terör örgütü gençlik yapılanması (YDG-H) üyesi 2 terörist yakalandığı belirtildi.


Muş Valiliği bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Muş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlar kapsamında; 4 Haziran 2016 Cumartesi günü PKK/KCK terör örgütü gençlik yapılanması (YDG-H) içerisinde faaliyette bulmak üzere ilde görevlendirildiği tespit edilen 2 terör örgütü mensubunun yakalandığını duyurdu. Her iki örgüt mensubunun da Irak'ın kuzeyindeki kamplarda ÖSB (Öz Savunma Birlikleri) ve bomba eğitimi aldıkları belirtilen açıklamada, "Eğitimlerin ardından ülkemize illegal yollardan giriş yaparak sansasyonel tarzda canlı bomba eylemlerinde bulunabilecekleri anlaşılmıştır. Ayrıca geriye dönük yapılan çalışmalarda, her iki şahsın da yakalanmamak amacıyla anlık kılık-kıyafet değiştirdikleri tespit edilmiştir. Her iki örgüt mensubu da çıkarıldıkları adli mercilerce 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma' suçundan tutuklanarak ilimiz kapalı cezaevine teslim edilmişlerdir. İlimizde her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı kesintisiz mücadelemiz sürdürülecektir" denildi.

Yorum Gönder