banner162
KYK yedek yurt yerleştirme sonuçları 17 Eylül tarihinde açıklanıyor

9 Eylül 2016 tarihinde ilk yedek yurt yerleştirme sonuçlarının açıklanmasınının ardında, son dakika ile ikinci KYK yerleştirme sonuçlarının açıklanma tarihi belli olsu. KYK yerleştirme sonuçları 17 Eylül tarihinde açıklanıyor.

16 Eylül 2016 Cuma 23:25
KYK yedek yurt yerleştirme sonuçları 17 Eylül tarihinde açıklanıyor

9 Eylül 2016 tarihinde ilk yedek yurt yerleştirme sonuçlarının açıklanmasınının ardında, son dakika ile ikinci KYK yerleştirme sonuçlarının açıklanma tarihi belli olsu. KYK yerleştirme sonuçları 17 Eylül tarihinde açıklanıyor.

Üniversite öğrencilerinin heyecanlı bekleyişi sona eriyor. Bu yıl üniversiyi ailesinin yaşadığı şehirler dışında kazanan öğrenciler eğitim süresince barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan öğrenci yurtlarına başvuruda bulundular. İlk yedek başvuru sonuçlarının 9 Eylül tarihinde açıklanmasından sonra ikinci yedek yerleştirme işlemide 17 Eylül tarihinde gerçekleşecek. Bu yerleştirmede de herhangi bir kyk yurduna yerleşemeyen öğrenciler için 22 Eylül'de 3. bir yerleştirme şansı daha olacak.

İKİNCİ YEDEK YERLEŞTİRME 17 EYLÜL'DE

Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan yurtlarda kalmak için başvuruda bulunan üniversite öğrencileri için ikinci bir yedek yerleştirme yapılıyor. 17 Eylül tarihinde açıklanacak olan yerleştirme sonuçlarından sonra, öğrenciler için yeni bir umut olarak 22 Eylül tarihinde üçüncü bir yedek yerleştirme işlemi gerçekleşecek.

İLK YERLEŞTİRME 2 EYLÜL'DE YAPILMIŞTI

Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan yurtlarda kalmak için bu yıl toplam 383 bin 538 öğrenci başvuruda bulundu. 2 Eylül tarihinde yapılan ilk yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra başvuru yapan öğrencilerden 162 bin 599 öğrenci KYK yurtlarına yerleşmeye hak kazandı. 202 bin 121 öğrenci de Yedek sıralamasına alındı.

KYK BU YIL BİR İLKE İMZA ATTI

Kredi Yurtlar Kurumu bu yıl bir ilke imza ayarak yurt yerleştirme sonuçlarının açıklanacağı tarihleri önceden duyurdu. ilk yedek yerleştirme tarihlerini açıklanması ile ilk yedek yerleştirme 9 Eylül’de, ikinci yedek yerleştirme 17 Eylül’de ve üçüncü yedek yerleştirme de 22 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bunun dışında yedek yerleştirmelerin, 22 Eylül’den sonra da belirli aralıklarla devam edeceği açıklandı.

BURS BAŞVURULARI DA "KYK' YA YAPILACAK

Burs ya da öğrenim kredisi almak isteyen öğrenciler de başvurularını Kredi Yurtlar Kurumu'nun resmi internet sitesi kyk.gsb.gov.tr adresinden ya d turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapabilecekler.

BURS BAŞVURU YAPMA ŞARTLARI

Burs / öğrenim kredisine başvuracak olan öğrecilerden Kurumun kyk.gsb.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapacaklar. Burs başvurusu için istenen belgeler ve burs başvururu yapacak olan öğrencilerde bulunması gereken şartlarda, kurumun kyk.gsb.gov.tr adresinde ilan edilmektedir.

ÖĞRENCİLER İLK BURSU OCAK'TA ALACAK

Burs başvuru sonrasında burs almaya hak kazanan öğrenciler, kyk.gov.tr adrende bulunan T.C. Ziraat Bankası linkini tıklayarak karşılarına gelen ekran üzerinden KYK Kredi/Burs Ödemeleri bölümünden öğrenecekleri şubelerinden adına düzenlenmiş olan BANKKART'ını alarak (daha sonrada gönderilebilir) burs yada öğrenim kredilerini T.C. Ziraat Bankası ATM'lerinden süre tahdidi olmaksızın istedikleri zaman, ATM'lerin bulunmadığı yerlerde ise herhangi bir T.C. Ziraat Bankası şubesinden masraf ödemeden tahsil edebileceklerdir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere Ocak ayından başlamak üzere TC Kimlik Numaralarının son rakamına göre 6.-10. Günleri arasında ödeme yapılacaktır.


Yorum Gönder