banner162
KPSS mağduru 5 yıldır atanmayı bekliyor

Tanrıverdi: - "Kopya çekenlerin kim olduğu belli. Hakkımı helal etmeyeceğim. 5 yıldır benim almam gereken maaşı onlar alıyor"

12 Mayıs 2015 Salı 12:51
KPSS mağduru 5 yıldır atanmayı bekliyor

Yürütülen soruşturmada usulsüzlük yapıldığı tespit edilen 2010 yılındaki tartışmalı KPSS'de 75 puan alan ancak sınav iptal edildiği için atanamayan mağdurlardan, Fransızca öğretmenliği mezunu Ayşegül Tanrıverdi, sorumluların adalet önünde hesap vermesini istedi.

Özel bir okulda çalışan Atatürk Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü mezunu Tanrıverdi, yaptığı açıklamada, 2009'da üniversiteyi bitirdikten sonra 2010 yılında girdiği KPSS'de 75 puanı aldığını anlattı.

Kopya çekildiğinin tespit edilmesi üzerine sınavın iptal edildiğini anımsatan Tanrıverdi, "Tekrar yapılan sınavda daha düşük puan aldım. Atanamadım ve küsuratlarla kaybettim. Bölümüm için her sene atama yapılmadığından dolayı o dönem benim için bir şanstı. Psikolojim bozulduğu için çalışamadım. Tekrar kopya olacağı şüphesi beni olumsuz etkiledi" diye konuştu.

Zor günler geçirdiği dönemde öğretmen eşinden ve ailesinden destek alarak ayakta kaldığını ifade eden Tanrıverdi, atanamayınca ücretli öğretmenlik yaptığını söyledi.

Yaşadığı mağduriyeti unutamadığını dile getiren Tanrıverdi, "Milli Eğitim Bakanlığının uzman yardımcılığı sınavında iki kişi mülakata kaldık. Mülakatta KPSS'de yaşadığım mağduriyet yine aklıma geldi ve gözyaşlarımı tutamadım. Başarılı olamadım. Bu psikoloji peşimi bırakmadı. Hak ettiğini alamamak, normal bir öğretmen gibi çalışıp çok düşük ücret almak beni üzüyor" diye konuştu. 


"5 yıldır maaşı onlar alıyor"

Tanrıverdi, sınavlara tekrar hazırlandığını ancak sürekli tedirginlik yaşadığını dile getirerek, "Branşım dolayısıyla 'alım olacak mı, tekrar başıma aynı şey mi gelecek mi' diye düşünerek olumsuz etkileniyorum. Kopya çekenlerin kim olduğu belli. Tabii ki hakkımı helal etmeyeceğim. 5 yıldır benim almam gereken maaşı onlar alıyor. Onların bu parayı nasıl yediklerini bilemiyorum. İnşallah yiyemiyorlardır" şeklinde konuştu.

Bir daha bu tür şeylerin yaşanmamasını temenni ettiğini ifade eden Tanrıverdi, sorumlularının adalet önünde hesap vermesi için gerekli girişimde bulunacağını söyledi.Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder