banner162
Kavak'ta Gazi ve Şehit Ailelerine İftar Yemeği Verildi

Kavak'ta Kaymakam Mevlüt Şekerci tarafından gazi ve şehit ailelerine iftar yemeği verildi.

10 Temmuz 2015 Cuma 16:22
Kavak'ta Gazi ve Şehit Ailelerine İftar Yemeği Verildi

Samsun'un Kavak ilçesinde Kaymakam Mevlüt Şekerci tarafından bir restoranda düzenlenen iftara Garnizon Komutanı Üsteğmen Ekrem Büyüktekin, Cumhuriyet Savcısı Fehmi Günbeldek, Emniyet Müdürü Vekili Komiser Ömer Küllaç, Müftü Abdullah Karaca, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Eyüp Ünlü, jandarma ve emniyet personeli ile gazi ve şehit aileleri katıldı.

Duygulu dolu anların da yaşandığı iftarda mehmetçik, gazi ve şehit ailelerine çorba dağıttı.

Gazi ve şehit ailelerini masalarında ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinleyen Kaymakam Mevlüt Şekerci, şunları dile getirdi:
"Başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennemden kurtuluş olan ramazan ayının bereketi içindeyiz. Bu akşam siz şehit yakınları ve  gazilerimizle beraberiz. Bizim için manası farklı, özel bir iftar. Evlerinizde, orucunuzu açmaya iki dilim ekmeğiniz, çorbanız, suyunuz var. Buraya geldiniz, birlikte olduk, birlikte iftarımızı açtık. Allah sizlerden razı olsun, orucunuzu kabul etsin. Sizler şehitlerimizin bizlere emanetisiniz. Her daim yanınızda olduğumuzu unutmayınız. Sizlere kapılarımız sonuna kadar açık ve açık kalacaktır."

İftarda Kavak Müftüsü Abdullah Karaca sofra duası okudu


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder