banner162
İstanbul Vezneciler'de polis otobüsüne saldırı! 7 şehit

İstanbul'un Vezneciler semptinde bir otobüs durağı yakınında polis otobüsüne bombalı saldırı düzenlendi. Hain saldırıda 7 polis şehit oldu 4 sivil hayatını kaybetti

07 Haziran 2016 Salı 11:08
İstanbul Vezneciler'de polis otobüsüne saldırı! 7 şehit
İstanbul'un Vezneciler semptinde bir otobüs durağı yakınında polis otobüsüne bombalı saldırı düzenlendi. Hain saldırıda 7 polis şehit oldu 4 sivil hayatını kaybetti.

İstanbul'un Vezneciler semptinde çevik kuvvet polisini taşıyan otobüse yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 polis şehit oldu 4 sivil hayatını kaybetti. 4'ü ağır 36 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, patlama dolayısıyla olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Patlama nedeniyle çevredeki iş yerleri ve bazı araçlar zarar gördü. Polis, hasar meydana gelen iş yerlerini boşalttı.

İstanbul Vezneciler'de polis otobüsüne saldırı! 7 şehit
SİLAH SESLERİ DUYULDU

Bu arada, patlama sonrasında silah sesleri duyulduğu öğrenildi.

YOL KAPATILDI, METRO HİZMET VERMİYOR

Polis, patlamanın ardından bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Olay yerine sadece emniyet ve sağlık ekiplerinin girmesine izin veriliyor. Patlamanın meydana geldiği cadde trafiğe kapatılırken, Yenikapı-Hacıosman metrosunun Vezneciler istasyonunda hizmet vermiyor. Çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken, polis helikopteri de görev yapıyor. Ayrıca olay yerinin üzerinde bir drone görüntü alıyor.

İstanbul Vezneciler'de polis otobüsüne saldırı! 7 şehit

İSTANBUL VALİSİ OLAY YERİNDE AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul Valisi Vasip Şahin İstanbul-Beyazıt'ta gerçekleşen terör saldırısına ilişkin resmi bilgiyi paylaştı. Vali Şahin yaptığı açıklamada 7 polisin şehit düştüğünü, 4 kişinin hayatını kaybettiğini ve 4'ü ağır 36 kişinin yaralandığını açıkladı.

Olay yerinde incelemeler yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Saat 08.40 sıralarında Vezneciler semtimizde yoldan geçen çevik kuvvet polisimizi taşıyan araçlara bombalı araçla saldırı yapılmıştır. Bunun neticesinde 7 polis, 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 36 kişi yaralanmıştır. Bunlardan durumu ağır olan 3 kişi. Konu ile ilgili incelemelerimiz devam ediyor. Daha detaylı bilgileri vereceğiz. Başsavcılığımız bir ekiple konuyla ilgili incelemelerine devam ediyor" diye konuştu.

İstanbul Vezneciler'de polis otobüsüne saldırı! 7 şehit


Yorum Gönder