banner162

Samsun'un Havza İlçesi'nde rutin fırın denetimlerine devam eden belediye zabıta ekipleri, bu kez ramazan pidesi denetimi yaptı. Denetimlerde pideler normal gramajın üstünde çıktı.

09 Temmuz 2015 Perşembe 11:01
Havza'da Fırın Denetimleri

Havza'da Ramazan pidesi yapılan 9 ekmek fırınına denetim yapan belediye zabıta ekipleri, gramaj, un depoları, hamur imalathaneleri ve pide yapımında kullanılan malzemelerin temiz olup olmadıkları ile bulundurulması gereken açılış ruhsatı gibi diğer evrakları inceledi.

Yapılan denetimlerde iş yeri sahipleri genel hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıldı. Zabıta ekipleri tarafından yapılan gramaj kontrollerinde ise 300 gram olan pideler gramajlarından ağır geldi.

Denetimlerde genel olarak fırınların pidelerin gramajlarının belirlenen tarifenin üstünde olduğunun görüldüğünü belirten Havza Belediyesi Zabıta Amiri Erhan Demir, "Ramazan sofrasının olmazsa olmazı olan pidenin son derece hijyenik ve sağlık kurallarına uygun şekilde vatandaşların sofrasına gelmesi için denetimleri aralıksız devam edecek. Yaptığımız denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlamadık. Tüm fırıncı arkadaşlarımıza gramajda, temizlik konusunda göstermiş oldukları hassasiyet için teşekkür ediyorum" dedi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder