banner162
Hasan Togar: Milletimiz tüm dünyaya demokrasi dersi verdi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Türk Milletinin darbecilere karşı birlik beraberlik örneği sergilediğini, tek yürek tek yumruk olarak hareket ederek, tüm dünyaya büyük bir demokrasi dersi verdiğini dile getirdi.

17 Temmuz 2016 Pazar 19:56
Hasan Togar: Milletimiz tüm dünyaya demokrasi dersi verdi
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Vatana, millete ihanet eden askeri terör şebekesinin oyununu aziz Türk Milleti bozarak tüm dünyaya demokrasi dersi verdi. Darbe girişimine karşı meydanlara inen millet cadde ve sokaklarda gece gündüz demeden demokrasi nöbeti tuttu.

Cumhurbaşkanımız, Büyük Millet Meclisi Başkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız ilk dakikadan itibaren olayları takip edip krizi profesyonelce yöneterek kahramanca irade göstermişlerdir. Türkiye’nin tüm illerinde, ilçelerinde millet meydanlara inerek darbecilere karşı duruşlarını en güzel şekilde sergilediler. Askeriyenin içine sızan bazı hainlerin ülkeye, insanlığa ve demokrasimize karşı geçmiş alışkanlıklarını yinelemek için harekete başladılar. Vatandaşlarımız geçmiş yıllarda yaşanan darbelerin acısını ve ülkemize kaybettirdiklerini çok iyi bildiği için böyle bir kalkışmaya karşı geldi. İlk defa ülkemizde siyasi partilerimiz ve her türlü siyasi partiye sahip yediden yetmişe kadın erkek, çoluk çocuk, genç yaşlı herkes sokaklara dökülerek demokrasiye sahip çıktı. Hainlere gereken dersi verdi. Kendi halkına, kendi güvenlik güçlerine silah sıkan bizim askerimiz olamaz. O bir grup asker vatan hainidir. Bizim askerimiz vatan evlatlarımız görevinin başında. Bizim askerimiz halkına, meclisine, Cumhurbaşkanına, Cumhurbaşkanı Külliyesine bomba atmaz, silah sıkmaz, halkının üzerine tank sürmez. İşte bizim askerimiz, bizim polisimiz her şeyden önemlisi yüce Türk milleti bu hainlere en güzel dersini verdi." diye konuştu.

Hasan Togar: Milletimiz tüm dünyaya demokrasi dersi verdiTekkeköy Milli iradeye demokrasiye sahip çıktı

Bir grup vatan haini asker tarafından başlatılan bu kalkışmaya Tekkeköy halkı meydanlara çıkarak cevabını verdi. Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 15 Temmuz gecesi Tekkeköy meydanına akın eden yeni meydanımızı demokrasi meydanına çeviren tüm hemşerilerime en kalbi şükranlarımı sunarım. Bir kez daha Tekkeköy üzerine düşen görevi yerine getirdi.
Tekkeköy Cumhuriyet Meydanına akın etti
Cumhurbaşkanı ve Başbakanın meydanları boş bırakmayın çağrısına uyan Tekkeköy halkının belediye önünde toplanarak konvoy halinde Samsun Cumhuriyet meydanına akın ettiğini belirten Başkan Togar, ‘Cumartesi akşamı binlerce Tekkeköylü Belediye hizmet binamızın önünde toplanarak milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak adına konvoyla Cumhuriyet meydanına giderek meydanı doldurdu. Tekkeköy halkı her zaman her konuda üzerine düşeni yerine getiriyor’ dedi.

Hasan Togar: Milletimiz tüm dünyaya demokrasi dersi verdi


Tekkeköy’de yaşayan Iraklılar kurban kesti
Başkan Togar ‘İlçemizde ikamet eden buraya yerleşip burada çalışan ıraklı kardeşlerimiz bu olayların hayırlısıyla dinmesi durumunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için kurban adamışlar. Kendi ülkelerinde yaşanılan olayların ardından Türkiye’ye gelip Tekkeköy’e yerleşen bu ailemiz biz çok şeyler çektik. Cennet gibi bir vatan olan Türkiye’ye gelip buraya yerleştik. Burada çalışmaya başladık. Burası artık bizim vatanımız. Bu olaylar bizi çok üzdü. Bu kötü girişimin hayırlısı ile dinmesi durumunda Cumhurbaşkanımız için adak adamışlar. Bu akşam Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için adadıkları adaklarını kestiler. Onlar ülkelerinde yaşanılanları çok iyi bildiği için bizden daha hassas hareket ediyorlar. Allah ülkemize, bayrağımıza, vatanımıza karşı olan şer odaklarına fırsat vermesin, birlik beraberliğimizi daim eylesin’ dedi.


Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder