banner162
FETÖ'nün Samsun İmamları Deşifre Edildi

FETÖ'nün Samsun imamı deşifre edildi. Fethullahçı Terör Örgütüne yönelik operasyonlarda elde edilen bilgiler doğrultusunda Samsun imamı oldukları iddia edilen kişilerin isimlerine ulaşıldı.

11 Ağustos 2016 Perşembe 17:37
FETÖ'nün Samsun İmamları Deşifre Edildi
 Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik operasyonlarda elde edilen bilgiler doğrultusunda Samsun imamı oldukları iddia edilen kişilerin isimlerine ulaşıldı. 

Konu ilegili açıklama Samsun Valiliği'nden geldi. Yapılan açıklamada, "15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen darbe girişimine yönelik FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında;

Samsun Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüyle mücadele çerçevesinde yaklaşık iki yıldır yapılan istihbari ve operasyonel çalışmalar sonucu örgütün iş adamları, mütevelli gurupları, bağlı oldukları imamları ve örgütün Samsun’da bulunan tüm hücrelerini yöneten Samsun imamları deşifre edildi.

Elde edilen bilgilerde örgütün sözde Samsun valisi olarak nitelendirilen il imamının 2010 yılına kadar Bilal Karaduman olduğu, daha sonrasında terör örgütü tarafından Kenya imamı olarak görevlendirildiği, son olarak Kenya’da bulunduğu anlaşılmış; daha sonrasında Samsun imamı olarak Ömer Yazıcı isimli şahsın örgüt adına görev aldığı, ancak yurt dışına kaçtığı tespit edilmiştir.


Her iki il imamı da yapılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında kaçak konumunda aranmaktadır.
 

Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder