banner162
Engelli raket milli takımı istiyor

Giresun Aile ve Sosyal Politika İl Müdürlüğü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne bağlı "umut" evinde kalan zihinsel engelli Ramazan Veren, kendisine mutluluk veren masa tenisinde milli takımda yer almayı hedefliyor.

02 Mayıs 2015 Cumartesi 15:48
Engelli raket milli takımı istiyor

Beş sene önce eğitmenlerinin yönlendirmesi ile masa tenisine başlayan 28 yaşındaki Ramazan Veren'in, Türkiye Özel Sporcular Masa Tenisi Şampiyonalarında dereceleri bulunuyor. Türkiye üçüncülüğü bulunan Veren, beş sene önce masa tenisi oynamaya başladığını ve bu zamana kadar farklı şehirlerdeki müsabakalara katıldığını anlattı.

Spor etkinliklerine katıldığında kendini mutlu hissettiğini vurgulayan Veren, "Masa tenisini iyi oynuyorum. Hedefim ise milli takıma gitmek" ifadelerini kullandı.

Giresun Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görevli eğitmen İsmail Gürel, kurumda bulunan gençlerin sosyal ve sportif alanlarda etkin olması için çaba gösterdiklerini anlattı.

Ramazan Veren'in masa tenisi alanında düzenlenen etkinliklerde başarılı bir performans sergilediğini belirten Gürel,  "Ramazan, en son Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun düzenlemiş olduğu Özel Sporcular Masa Tenisi Şampiyonası'na katıldı ve burada 3'üncü oldu. Ramazan'ın milli takıma katılabilmesi için çalışmalarımız var. Daha önceden kampa gitmişti. İnşallah tekrar çağrılırsa gidecektir. Kendisini bu spora en iyi şekilde hazırlıyor" diye belirtti.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder