banner162
Düğünlerde Silahlara Hayır

Taşova Emniyet Müdürü Sönmez: "Düğünlerin hüzün ve acı evine çevrilmemesi için düğünlerde silah atmayın" dedi.

04 Ağustos 2015 Salı 15:50
Düğünlerde Silahlara Hayır
SAMSUN AJANS -  Taşova Emniyet Müdürü İlhan Sönmez, düğünlerin hüzün ve acı evine çevrilmemesi için, vatandaşa düğünlerde silah atmayın diyerek uyarıda bulundu.

Sönmez, yaptığı açıklamada, düğünlerde rastgele havaya ateş edilmesi sonucu insanların hayatlarını kaybettiğine işaret etti.


Yaz aylarında düğün ve sünnet merasimlerinin arttığını belirten Sönmez, "Yaz mevsimi Anadolu’da düğün mevsimi olarak bilinmektedir. Bu özel günlerimizi silah atarak hüzün ve acı gününe çevirmeyelim. Düğünlerde silah atmayın, hayat karartmayın. Meskun mahallede açılan ateş ile herhangi bir insanın hayatına son verilebilir. Şenlik ve etkinliklerdeki silah atma alışkanlığına artık son verilmelidir. Mutluluğun gözyaşına dönmemesi için, düğüne kan damlamaması hususunda sizlerin de bize destek olmasını istiyoruz" dedi.


Silahların eğlence ve kutlama aracı olmadığına değinen Sönmez, "Vatandaşların düğün sahibi olarak belirtilen kurallara uymayan insanları polise bildirmeleri gerekiyor. Aksi takdirde mutlulukları hüsrana dönebilir. Sünnet ve düğün merasimi yapan vatandaşlarımızı tebrik eder, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim" diye konuştu.

Yorum Gönder