banner162
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener üst aklın oyunlarını anlattı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, Türkiye’nin karanlık süreçten çıkıp, 2023 hedeflerine sağlıklı ve hızlı adımlarla gideceğini belirtti.

03 Ağustos 2016 Çarşamba 11:24
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener üst aklın oyunlarını anlattı
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener, “Türkiye’nin istikrarına ve yürüyüşüne engel olmak için hep yedek akçe bulunduran üst akıl dediğimiz bir yapı var. Bir gün ordu içindeki müttefiklerini kullanıyor, bir gün sağ solu kızıştırarak terörizmi kullanıyor, bir başka gün dini duygularımızı sömüren aşağılık sümüklü adamları kullanıyor. Dolayısıyla Türkiye sürekli siyasal olarak bunalımda olmasın gereken bir ülke olarak yaşamak durumunda kalıyor.

Burada aslında format şöyle atılmış, Türkiye’yi aslında askerlerle yönetecekler ama görünüşte siviller yönetiyor gibi olacaklar. Bu gelgitlerin, bu ağır faturaların bertaraf edilmesi için ne yapılması gerekiyordu. Bu büyük millete bir mefkure, bir ülkü, bir ideal, bir gelecek bilinci verilmesi gerekiyordu. Onun için yakın hedeflerimizden birisi 2023 telaffuz edilmiştir. Yani Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İhsan Şener üst aklın oyunlarını anlattı

15 Temmuz’dan sonra diğer siyasal guruplarında mutabık kaldıkları bir şey var ki, Türkiye bu kirli zincirden kurtulması gerekiyor. Onun için de muhalefet partilere de, başka siyasal gruplara da teşekkür etmek lazım. Çünkü belli bir olgunluk seviyesine geldi, bundan sonraki süreci Türkiye’nin sorunlarını çözmek için harcamak gerektiği hususunda bir mutabakat var. Bu mutabakatın kalıcı olması en büyük temennimizdir. İnşallah Türkiye, bu bahsettiğimiz süreci, bu karanlık süreci çok kısa zamanda tamir edip, 2023 hedeflerine sağlıklı, hızlı ve büyük adımlarla gidecektir” dedi.

AK Parti’nin özel sektörün önünü açmasına rağmen milli gelirin 10 bin dolarda kaldığını belirten Şener, “AK Parti özel sektörün önünü açmasına, devletin kendi yatırımlarını ciddiye alarak belediyelerle birlikte büyük bir hamle yapmasına rağmen milli gelirin 10 bin dolarda kaldı. 2012'den bu yana sistem patinaj yapıyor, yürümüyor. Bu sistem bu milletin gayri safi milli hasılasının 10 bin doların üstüne çıkmasına ekonomik olarak müsaade etmiyor. Fransa'da 1958 yılında yarı başkanlık sistemine geçildiğinde 5 yıl içerisinde kişi başına gayri safi milli hasılası iki katına çıktı. Türkiye'de karar alma mekanizmaları iç tüzükle daraltılmış ve iş göremez hale getirilmiş. Şimdi olağanüstü hal yaşıyoruz. Allah bir defa daha bu alçak saldırılardan milletimizi korusun. Yıllarca, belki Türkiye'nin idari yapının dönüştürülmesi imkanını bulamayacağımız hem Türkiye'nin askeri sisteminde hem idare yapısında çok ciddi köklü değişiklikler yapılıyor. Çünkü bir heyet çalışıyor. Bu milletin çıkarı neyi gerektirir. Bu milletin hızlı hareket etmesi, güvenli hareket etmesi, bu darbe mikrobunu üretecek mekanizmalardan arındırılması için ne yapılması sorusuna cevap arıyor. 15 günde çok ciddi şeyler yapılıyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Durmuşoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şener’e, TÜGVA’nın Türkiye geneli tüm başkanlarının imzasının bulunduğu Recep Tayyip Erdoğan portresi hediye etti.

Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder