banner162
Çoruh Nehrine düşen işçi kayboldu

Artvin'de Çoruh Nehri'ne düşerek kaybolan işçiyi bulmak için çalışmalar aralıksız olarak sürüyor.

12 Mayıs 2015 Salı 17:10
Çoruh Nehrine düşen işçi kayboldu

Merkeze bağlı Köprübaşı Mahallesi eski Köy Hizmetleri Müdürlüğü mevkisinde, 9 Mayıs Cumartesi günü, arkadaşı Fatih Doğan ile Çoruh Nehri'ni seyrederken kayarak suya düşen ve akıntıya kapılarak kaybolan 36 yaşındaki Yusuf Karataş'ın bulunması için Artvin ve Erzurum Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), polis ve jandarmadan oluşan 30 kişilik ekip, çalışmalarını sürdürüyor.

Vali Kemal Cirit'in talimatı üzerine Jandarma Özel Asayiş Komutanlığına bağlı 15 kişiden oluşan jandarma su altı timi de bölgeye gelerek arama çalışmalarına katıldı.

Ekipler, yaklaşık 15 kilometrelik alanda, nehrin her iki kıyısı boyunca ve şüphelendikleri bölgelere dalarak arama çalışmalarını yürütüyor.

Vali Cirit ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik de olay yerine gelerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Cirit, çalışmaları takip eden kayıp işçinin oğlu Kenan, kardeşleri ve akrabalarıyla bir süre görüşerek olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Acılı aileye "geçmiş olsun" dileğinde bulunan Vali Cirit, işçinin bir an bir an önce bulunması için devletin bütün imkanlarını bölgeye seferber ettiklerini söyledi.

Vali Cirit, arama kurtarma çalışmalarına olumsuz hava şartlarına rağmen aralıksız devam edildiğini belirterek, "Temennimiz bir an önce işçimize ulaşmak ve ailesinin acısını bir nebze olsun dindirmek" dedi.


Kaynak: Anadolu Ajansı
Anahtar Kelimeler ArtvinÇoruh Nehri

Yorum Gönder