banner162
Borç protezle oğlunu hayata bağladı

Bartın'da yaşayan 3 çocuk annesi Fatma Sesver, doğuştan "serebral palsi" hastalığı nedeniyle yürüyemeyen ve konuşamayan 9 yaşındaki oğlunun, 2 bin liraya aldığı ancak borcunu ödeyemediği protezle yürümesini sağladı

04 Mayıs 2015 Pazartesi 12:57
Borç protezle oğlunu hayata bağladı

Bartın'da yaşayan 3 çocuk annesi Fatma Sesver, doğuştan "serebral palsi" (beyin felci) hastalığı nedeniyle yürüyemeyen ve konuşamayan 9 yaşındaki oğlunun, 2 bin liraya aldığı ancak borcunu ödeyemediği protezle yürümesini sağladı.

Çocuklarıyla beraber Orduyeri Mahallesi'nde yaşayan Fatma Sesver, oğlu Hüseyin Sesver’in, vücut hareketlerini ve kasların uyumlu kullanımını etkileyen "serebral palsi" hastası olduğunu, fakat doktorların bu hastalığı teşhis edemeyerek, ''oğlunuz sağlıklı" demesine aldanarak, 2 yaşına kadar hastalığının farkına varamadıklarını söyledi.

Oğlunun hastalığını öğrendiğinde adeta hayatının karardığını ifade eden Fatma Sesver, "Ayrıldığım eşim o gün üzüntüden kalp krizi geçirdi. Gün geçtikçe oğlumun yürüyemediğini, konuşamadığını, hatta el ve ayaklarını hareket ettiremediğini gördük. Tabii bu durum bizi ilk yıllar çok üzdü. Fakat Allah’a olan inancımı hiç kaybetmedim ve nefes aldığına, yaşadığına şükrettim" diye konuştu.

Bu sürede İstanbul'da birçok hastaneye gittiklerini ve oğlunun Bartın'da özel rehabilitasyon merkezinde eğitim almasını sağladığını belirten Sesver, şunları söyledi:

"Oğlumun yürüyebilmesi için doktor raporuyla 1 yıl önce, 2 bin liraya ayak protezi yaptırdık. Oğlum o protez sayesinde ve belirli aralıklarla gördüğü fizik tedaviyle son bir iki aydır en azından duvara tutunarak yürüyebilir hale geldi. İlk zamanlara göre ayakta durabilme süresinde de artış oldu. Bu gelişme bizi tamamen yürüyebilmesi adına umutlandırdı. Protezle yürürken oğlumun yüzündeki tebessüm tüm yorgunluğumu unutturuyor. Protezin daha borcunu ödeyemedim ama oğlumun duvara yaslanmasını, tutunmasını görmek paha biçilmez."


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder