banner162
Asker arkadaşları 55 yıl sonra buluştu

Kayseri'de 1960 yılında askerlik yaptıktan sonra birbiriyle hiç görüşemeyen Kilisli İzzettin Güler ile Şanlıurfalı Mehmet Ali Bulut, 55 yıl sonra buluşarak hasret giderdi.

06 Ekim 2015 Salı 14:44
Asker arkadaşları 55 yıl sonra buluştu

KAYSERİ HABER - Kayseri'de 1960 yılında askerlik yaptıktan sonra birbiriyle hiç görüşemeyen Kilisli İzzettin Güler ile Şanlıurfalı Mehmet Ali Bulut, 55 yıl sonra buluşarak hasret giderdi.

Kilis'in merkeze bağlı Oylum Köyü'nde çiftçilik yapan 75 yaşındaki İzzettin Güler, 1960 yılında Kayseri'de askerlik yaptı. Güler, askerliğini tamamladıktan sonra döndüğü memleketinde yaşamını sürdürürken, geçtiğimiz günlerde Kilis Tekel Suma Fabrika Müdürü Adnan Top ile sohbetinde askerlik günlerini anlattı.

Güler, sohbette askerde Şanlıurfalı bir yakın arkadaşı olduğunu ancak terhisinden sonra görüşemediklerini söyledi. Adnan Top, daha önce Şanlıurfa'da görev yaptığını söyleyince Güler, asker arkadaşının isminin Mehmet Ali Bulut olduğunu söyledi. Bunun üzerine Adnan Top, Güler'in bahsettiği kişiyi tanıdığını söyledi ve irtibat kurdu. Bu gelişme sonrası iki asker arkadaşı 55 yıl sonra Kilis'te buluştu.

Şanlıurfa'dan Kilis'e gelen Mehmet Ali Bulut, 55 yıl sonra karşılaştığı asker arkadaşı İzzettin Güler ile sarılarak hasret giderdi. Askerlik günlerini yad eden iki arkadaş, 55 yıl sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken bundan sonra daha sık görüşme kararı aldı.
Kaynak : Haber7Yorum Gönder