banner162
''Asgari ücreti en az 1500 lira yapacağız''

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl, iktidara gelmeleri halinde asgari ücreti vergiden muaf kılıp, en az 1500 lira yapacaklarını söyledi.

29 Nisan 2015 Çarşamba 11:53
''Asgari ücreti en az 1500 lira yapacağız''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, asgari ücreti vergiden muaf kılıp en az bin 500 lira yapacaklarını belirterek, "Bununla sınırlı değil, her yıl gelir artışına paralel olarak ve enflasyon oranlarına göre yeniden düzenlenecek" dedi.

Bingöl, CHP il başkanlığı tarafından Kastamonu'daki bir düğün salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısında, başkalarının işleriyle uğraşmadıklarını ve hiç kimseyle polemiğe girmediklerini ifade etti.

Dertlerinin ülke ve halk olduğunu vurgulayan Bingöl, "İstiyorlar ki biz de onların kulvarına girip onlarla polemik yapalım. Biz bunu yapmıyoruz, cumhuriyeti kuran partiyiz. Bizim çok önemli sorumluluklarımız var. Mutlaka ve mutlaka cumhuriyeti korumak zorundayız. Bu iktidar, sadece cumhuriyetle hesaplaşmak üzerine bir siyaset yapmış ve iktidar olmuştur" diye konuştu.

- Asgari ücret vaadi


Bingöl, 13 yıllık Ak Parti iktidarında, hükümetin emeklileri hiç aklına getirmediğini savunarak, emeklilerin, bunun hesabını 7 Haziran'daki seçimde sandıkta soracağını söyledi.

"Bizim derdimiz, asgari ücretle çalışan kardeşlerimiz" diyen Bingöl, "Bakın, asgari ücret 990 lira, ama devletin açıkladığı resmi rakamlardan hareketle söylüyorum, açlık sınırı bin 369 lira. Düşünün ki bir ay boyunca emek veren, çalışan ağır iş koşullarında belki de ciddi iş güvenliği olmayan kardeşlerimiz, açlık sınırının altında bir maaşla ailesini geçindirmek zorunda kalıyor. Biz, asgari ücreti vergiden muaf kılıp en az bin 500 lira yapacağız. Bununla sınırlı değil, her yıl gelir artışına paralel olarak ve enflasyon oranlarına göre yeniden düzenlenecek" şeklinde konuştu.

CHP Kastamonu milletvekili adaylarının tanıtıldığı toplantıya Bingöl'ün yanı sıra CHP Kastamonu İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı ve partililer katıldı.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder