banner162
Ali Yalçın'dan KPSS'de haksız kazanç sağlayanlara zehir zemberek

Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, KPSS'de haksız kazanç elde edenlerin konumlarının ellerinden alınması gerektiğini söyledi.

28 Nisan 2015 Salı 13:07
Ali Yalçın'dan KPSS'de haksız kazanç sağlayanlara zehir zemberek
Eğitim-Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, KPSS'deki usulsüzlük soruşturmalarına ilişkin, "Türkiye'nin en büyük eğitim sendikası olarak talebimiz, bu süreçte haksız menfaat elde edenlerin konumlarının ellerinden alınması ve tekrar yarışma sürecinin içerisine sıfır noktasından bırakılmalarıdır" dedi.
 

Yalçın, açıklamasında, kamuya personel alma sınavının, adeta kamuya paralel alma sınavına dönüştürüldüğünü vurgulayarak, Türkiye'nin söz konusu soruşturmalarla sınav süreçlerinin iyi yönetilmediği hakikatiyle yüzleştiğini ifade etti.

Yalçın, şöyle konuştu:

"O dönem ÖSYM'nin sınav güvenliği sağlayamadığı görülüyor. Bunun da bazı odak ve yapılanmaların lehine kullanılarak, içlerinde evli olanların da bulunduğu 310 kişinin yüksek puanla kamuya yerleştiklerini biliyoruz. Türkiye'nin en büyük eğitim sendikası olarak talebimiz, bu süreçte haksız menfaat elde  edenlerin konumlarının ellerinden alınması ve tekrar yarışma sürecinin içerisine sıfır noktasından bırakılmalarıdır. Aynı zamanda hak sahiplerine hakları tekrar iade edilmelidir." 

"Yeni bir sınav yapılmalı"

Yalçın, mağdurların, mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında yeni bir sınav yapılması gerektiğine işaret ederek, bu kişilerin mağduriyetlerinin ancak bu yolla telafi edilebileceğini söyledi.
 

Siyasi iradeden de bu yönde talep geldiğini kaydeden Yalçın, "Sorumluluk makamlarında bulunanların bu sorunu ötelemek gibi bir lüksü yok. Türkiye tarihi bir hatayı o süreçte bu millete tuzak kuranların vasıtasıyla yaşamıştır. Biz son söz olarak 'mağdurların hakları teslim edilsin' diyoruz" diye konuştu.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder