banner162
6 Pkk'lı Karakola Girmeden Yakalandı

İstanbul'da Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı düzenlemek isteyen şüpheli 6 kişi gözaltına alındı

26 Temmuz 2015 Pazar 06:12
6 Pkk'lı Karakola Girmeden Yakalandı

İstanbul Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı gerçekleştireceği öne sürülen terör örgütü PKK'ya bağlı gençlik kolları üyesi 6 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi ekipleri, Esenyurt'ta terör örgütü Pkk'nın gençlik yapılanması olan YDG/H'ye üye oldukları belirtiken bir grubun Irakı'ın kuzeyindeki Pkk kamplarına hava saldırılarına karşılık olarak Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne silahlı saldırı yapılmak istendi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, saldırıyı gerçekleştirmek isteyen grubun, bulunduğu evin etrafında geniş bir önlem aldı
Saldırıyı gerçekleştirmek için akşam saatlerinde sokağa çıktığı iddia edilen 6 şüpheli yapılan operasyonlar birlikte gözaltına alındı.

Bazı şüphelilerin üzerinde terör örgütü'nün dağ kadrosunda giydiği kıyafetler bulunurken, Yapılan aramalarda 1 tabanca, çok sayıda mermi, molotof kokteyli, havai fişek ve bir havai fişek rampası ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, sorguları yapılmak üzere VatanCaddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü.

Kaynak : Mynet.com


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder