banner162
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı

Kamu-Sen Giresun İl Temsilcisi Arif Çetinkaya, bu günde çalışanların sorunlarının gündeme taşınması gerektiğine inandıklarını söyledi.

01 Mayıs 2015 Cuma 13:30
1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı

Kamu-Sen Giresun İl Temsilcisi Arif Çetinkaya, 1 Mayıs’ta, çalışanların sorunlarının gündeme taşınması gerektiğine inandıklarını söyledi.

1 Mayıslar'da emek, dayanışma ve alın teri gibi kavramların kenara itildiğini belirten Çetinkaya,"Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu anlayışı asla doğru bulmadık ve bu anlayış üzerinden nemalananlara karşı sağlam  ve tutarlı bir duruş sergiledik. Her kesimin 1 Mayıs hassasiyetine saygı duymakla beraber, bu önemli günün farklı hırs ve tezgahlara kurban edilmesini asla doğru bulmuyoruz" dedi.

Arif Çetinkaya, "Bugün 1 Mayıs 2015 Türkiye'sinde asgari ücret açlık sınırının altındadır" diyerek, sözlerine şöyle devam etti:

"Memurların iş güvenceleri ellerinden alınmak istenmektedir. Memurlarımızın masada satılmış ve 123 liraya mahkum edilmiş, emeklilerimiz geçinme aczinde bırakılmıştır. 2014 yılında memurlar enflasyonun altında ezdirilmiştir. Memur ve emekliye kayıplarını telafi edecek ek zam verilmemiştir. Türkiye işsizlik oranı gittikçe artmaktadır. Özellikle genç nüfusun işsizlik oranı yüzde 20'lere ulaşmıştır. Kamuda, 700 bin taşeron çalışıyor. Belediyeleri dahil ettiğimizde sayıları 1 milyon 150 bin, özel sektörü de kattığımızda iki milyonu aşan taşeron işçi çalışıyor.  Yarın işe gidip gidemeyeceği belli olmayan, asgari ücretle çalışan, iş güvencesi bulunmayan bu arkadaşlarımız modern köle olarak yarı aç, yarı tok hayatlarını sürdürmektedirler."


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder